PO traci w sondażach

aktualizacja: 07.02.2013, 17:11
PO traci w sondażach
PO traci w sondażach
Foto: Fotorzepa, pn Piotr Nowak

Poparcie wyborców dla PO spada - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. To najgorszy wynik od ostatnich wyborów w 2011 r.

Z badania, przeprowadzonego między 31 stycznia a 6 lutego, wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku lutego, na PO głosowałoby 25 proc. badanych - spadek o 6 punktów proc. wobec stycznia. To najgorszy wynik PO od ostatnich wyborów w 2011 r. zaznacza CBOS. Zaś 24 proc. głosów dostałoby PiS  - wzrost o 2 punkty.

8 proc. ankietowanych chciało głosować na PSL - wzrost o 2 punkty proc., a 7 proc. na SLD - spadek o 1 punkt proc.; Ruch Palikota otrzymał 5 proc. poparcie - wzrost o jeden punkt proc. Od stycznia nie zmieniło się poparcie dla Solidarnej Polski - partii Zbigniewa Ziobry, na którą chciało głosować 3 proc. respondentów. Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego oraz Polska Jest Najważniejsza dostały po 2 proc. poparcia.Podstawą wyliczeń były wskazania wszystkich tych, którzy zadeklarowali, że na pewno wezmą udział w wyborach.Chęć udziału w wyborach, gdyby odbywały się na początku lutego, zadeklarowało 58 proc. badanych; 15 proc. nie wiedziało, czy weźmie w nich udział; 27 proc. zdecydowało, że nie będzie uczestniczyć w głosowaniu.

Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE