Będą trzynastki za urlop macierzyński

aktualizacja: 31.01.2013, 09:12
W rządowym projekcie wyraźnie zapisano, że ma mieć zastosowanie do trz...
W rządowym projekcie wyraźnie zapisano, że ma mieć zastosowanie do trzynastek za 2012 r.
Foto: www.sxc.hu

Dodatkowe wynagrodzenie roczne za ubiegły rok obejmie także kobiety przebywające na urlopie macierzyńskim.

Wszystko wskazuje na to, że okres urlopu macierzyńskiego będzie się wliczał  do okresu uprawniającego do dodatkowego wynagrodzenia rocznego do świadczeń przysługujących za 2012 r.

Na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu planowane jest drugie czytanie senackiego projektu nowelizacji ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym. Podczas pierwszego czytania, które odbyło się w Sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji, posłowie nie zgłosili żadnej poprawki. Jeśli nie będą mieć uwag podczas drugiego czytania, trzecie może się odbyć jeszcze na tym samym posiedzeniu. Potem projekt trafi do Senatu, który zacznie obrady 20 lutego. Jeśli nie będzie poprawek, nowelizacja może wejść w życie przed końcem marca. Ma bowiem obowiązywać 14 dni od ogłoszenia.Projekt, zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 9 lipca 2012 r. (sygn. P59/11), przewiduje, że urlop macierzyński będzie uprawniał do trzynastki bez przepracowania sześciu miesięcy.60 tys. kobiet zatrudnionych w sferze budżetowej może zyskać prawo do trzynastej pensji

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE