Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Sšdownictwo

Przymknęli „Młody Pruszków”

Prok. Dariusz Œlepokura
Fotorzepa, Danuta Matloch DM Danuta Matloch
Dziesięć osób z tzw. „Młodego Pruszkowa” trafiło do aresztu pod zarzutem sprzedaży dużej iloœci materiałów wybuchowych (sentex) oraz 43 kilogramów kokainy wartoœci 10 milionów złotych – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie
Od poczštku roku prokuratura prowadzi œledztwo przeciwko członkom dawnych grup przestępczych Mariusza D. ps. „Przeszczep" oraz Rafała S ps. „Szkatuła". MężczyŸni w wieku 25-45 lat stworzyli grupę, która zajmowała się nie tylko handlem narkotykami, ale też sprzedawała materiały wybuchowe i broń, wymuszała haracze oraz kradła luksusowe samochody, przede wszystkim niemieckich marek. Do pierwszych zatrzymań doszło w czerwcu tego roku, po operacji specjalnej policji, która przejęła materiały wybuchowe. – To były duże iloœci – mówi Dariusz Œlepokura, rzecznik stołecznej prokuratury.  Nie chce zdradzić jakie to były konkretnie materiały oraz jakie iloœci.
Do kolejnego uderzenia w gang doszło na poczštku tego tygodnia. Wtedy agenci CBŒ oraz policjanci z Komendy Stołecznej weszli do kilkunastu mieszkań na terenie Warszawy, Pruszkowa i Piastowa zatrzymujšc kolejnych 10 członków grupy w tym lidera tej grupy tj. Krzysztofa M. ps. Arni (l.31).  – To były zatrzymania konkretnych osób na nasze zlecenie – mówi prok. Œlepokura. Podczas zatrzymania policja zabezpieczyła  specjalistyczny sprzęt służšcy do otwierania i uruchamiania samochodów a także amunicję. Członkowie grupy usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu 43 kilogramów kokainy o czarnorynkowej wartoœci nie mniejszej niż dziewięć milionów złotych., handel materiałami wybuchowymi oraz wymuszenia rozbójnicze. Prokuratura nie chce powiedzieć, czy przyznajš się do winy. – Nie chcemy by pozostajšcy na wolnoœci kompani wiedzieli, czy oni sypiš czy też nie – tłumaczy jeden ze œledczych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie ruchome, głównie samochody, o wartoœci ok. 100 tys. złotych. Z tego œledztwa już wczeœniej wyłšczono wštek innych 11 handlarzy narkotyków z Warszawy i okolic. Szajka sprzedawała dilerom kokainę, amfetaminę i marihuanę. W sumie œledczym udało się udowodnić przestępcom sprzedaż kilkunastu kilogramów narkotyków. W listopadzie przeciwko tym 11 handlarzom skierowano już akt oskarżenia do sšdu. Wszystkim członkom szajki grozi do 10 lat więzienia.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL