Wybór republikanów

aktualizacja: 07.11.2012, 12:01
Wybór republikanów
Wybór republikanów
Foto: AFP

Partia Republikańska w USA ma gigantyczny problem – jeśli się nie zmieni, następne wybory prezydenckie przegra jeszcze wyraźniej

Mitt Romney przegrał te wybory z wielu powodów. Nie tylko z własnej winy – nie mógł przewidzieć, że huragan Sandy pomoże urzędującemu prezydentowi. Największym problemem kandydata republikanów był jednak... Mitt Romney.

Romney jest idealnym kandydatem na prezydenta gdzieś około roku 1980. Biały, bogaty, w doskonale skrojonych garniturach i w świetnie przyciętej fryzurze, jest przedstawicielem Ameryki, która odchodzi w przeszłość – Ameryki, o której losie decyduje białe rodziny mieszkające na bogatych przedmieściach i przemieszczające się dużymi autami pomiędzy galerią handlową a klubem tenisowym. Romney przegrał na Florydzie (oficjalnych wyników w tym momencie nie ma, ale stan ten na 99 proc. przypadnie Obamie), bo na prezydenta zagłosowały tu tysiące wyborców latynoskich. Z tego samego powodu Romney przegrał Nowy Meksyk.Na Obamę zagłosowali oczywiście wyborcy czarnoskórzy. A także mniejszości etniczne i seksualne. Oraz młodzi.Partia Republikańska musi, jeśli chce w przyszłości realnie zawalczyć o Biały Dom, odzyskać te grupy wyborców. Czarnoskórzy Amerykanie już rozumieją, że ich głos może zdecydować o wszystkim i w następnych wyborach, bez względu na to czy któryś z kandydatów będzie miał czarny kolor skóry, stawią się tłumnie.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE