Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służba zdrowia

Kaczyński o nabrzmiałych problemach służby zdrowia

PAP/serwis codzienny, Jakub Kamiński
Jarosław Kaczyński zapowiedział przyspieszanie debaty o zdrowiu z udziałem pracowników służby zdrowia, naukowców oraz przedstawicieli organizacji pacjentów
– Problemy służby zdrowia sš tak nabrzmiałe, że mam nadzieje, że ta debata przyczyni się do rozwišzania kłopotów - mówił Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. Kaczyński zapowiedział debatę eksperckš, na wzór zeszłotygodniowej debaty ekonomicznej, m.in. o likwidacji NFZ i zastšpieniu go finansowaniem bezpoœrednio z budżetu, sytuacji Centrum Zdrowia Dziecka i  funkcjonowaniu lekarzy w szkołach. Jak tłumaczył były premier przyspieszenie daty debaty powodowane jest fatalnš sytuacjš w służbie zdrowia, w tym w Centrum Zdrowia Dziecka. Wœród zaproszonych goœci sš m.in.  Marek Balicki - były minister zdrowia , prof. Krzysztof Bielecki, Krzysztof Bukiel - przewodniczšcy Ogólnopolskiego Zwišzku Zawodowego Lekarzy, Grzegorz Kucharewicz - prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz kandydat PiS na premiera Piotr Gliński.
Brak zaproszenie obecnego ministra zdrowia, Bartosza Arłukowicza, Kaczyński  wytłumaczył brakiem zainteresowania z jego strony wobec takiej inicjatywy oraz faktem, że ma to być debata ekspercka. Kaczyński odniósł się też do informacji dot. jego kandydatury na prezydenta, stwierdzajšc, iż jest za wczeœnie na tego typu deklaracje.
ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL