Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Kaczyński: Premier nic nie może i nie chce móc

ROL
Obywatele nie uzyskali pewnoœci, że ich własnoœć jest należycie zabezpieczona, a państwo funkcjonuje właœciwie - tak sejmowe wystšpienie Donalda Tuska skomentował szef PiS Jarosław Kaczyński
- Usłyszeliœmy, że premier nic nie może i nie chce móc - stwierdził Kaczyński na konferencji prasowej w Sejmie. Lider opozycji ocenił, że w mowie premiera nie było odpowiedzi, dlaczego wszystko to mogło się wydarzyć, dlaczego tak a nie inaczej postępowały sšdy i prokuratura. - Czy to zadziwiajšcy zbieg okolicznoœci, czy ktoœ za tym się kryje, to najważniejsze pytanie w tej sprawie - uznał Kaczyński. Stwierdził, że szef Amber Gold "miał wyraŸne poparcie ze strony polityków rzšdzšcej partii". To, zdaniem lidera PiS, rodzi pytania o szefa PO, pochodzšcego właœnie z tego regionu, oraz - "marginalne, ale istotne" - pytania o rolę syna Donalda Tuska.
Dzisiejszš sejmowš debatę Jarosław Kaczyński uznał za "dobrze zaplanowanš operację medialnš" w przededniu rocznicy 31 sierpnia, rocznicy 1 wrzeœnia i poczštku roku szkolnego. - To próba rozmydlania sprawy - stwierdził. Zarzucił premierowi, ze podejmuje "doœć zaskakujšcš" próbę  wcišgnięcia w tę sprawę opozycji, skłonienia jej do zaniechania funkcji krytycznej, pod pretekstem koniecznoœci wspólnego przeprowadzania zmian. Ocenił, że komisja œledcza w sprawie Amber Gold musi powstać, a głosowanie przeciw to "przyznanie się do winy".
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL