Różne dotacje na domy pomocy społecznej

aktualizacja: 02.08.2012, 07:25
W zależności od województwa kwoty dopłat do pobytu w placówce opieki są inne

W zależności od województwa kwoty dopłat do pobytu w placówce opieki są inne

Domy pomocy społecznej i środowiskowe domy samopomocy otrzymują dotacje w różnej wysokości, mimo że w całym kraju standard opieki jest taki sam.

– Dlatego też takie dotacje powinny zostać ujednolicone. W województwie łódzkim to zaledwie 1680 zł – podkreśla Ewa Wypych, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie.
Z kolei w województwie warmińsko-mazurskim dotacja wynosi aż 2142 zł.Dotacja jest wypłacana z budżetu państwa jedynie na tych mieszkańców, którzy trafili do domu pomocy przed 2004 r., ale w niektórych placówkach to nawet jedna trzecia mieszkańców. Różnicę między kosztem ich utrzymania w domu pomocy a kwotą dotacji samorządy pokrywają z własnej kieszeni. Od 2004 r. utrzymanie placówek stało się bowiem ich zadaniem własnym. Różnice w dotacjach powodują, że budżety niektórych samorządów są zbyt mocno obciążone tym zadaniem.34 proc. wynosi różnica dopłat do miejsca w środowiskowym domu samopomocy
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

KOMENTARZ DNIA

POLECAMY

KOMENTARZE