Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kultura

Jarocin-Festiwal 2012 w Jarocinie

www.jarocinfestiwal.pl
materiały prasowe
Koncerty 27 kapel zawodowych i szeœciu amatorskich, spotkania z artystami i autorami ksišżek, pokazy filmów, otwarcie kilku wystaw przygotowano na rozpoczynajšcy się w najbliższy pištek "Jarocin-Festiwal 2012" w Jarocinie
Jedyny koncert zwišzany z obchodami trzydziestolecia swojego istnienia zagra w niedzielę kapela Kult. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń tego lata nie tylko w Jarocinie, ale na całej polskiej mapie festiwalowej - zapowiada poznańska agencja artystyczna Go Ahead, organizator imprezy. Wystšpi także Jello Biafra z grupš punkowš grupš The Guantanamo School Of Medicine. Będzie to jedyny koncert Amerykanów w Europie. Na swoim profilu facebookowym Biafra zapowiedział, że będzie to też pierwsza i jedyna w najbliższej przyszłoœci okazja, by usłyszeć na żywo nowe, przygotowane z myœlš o kolejnym albumie, utwory swojej formacji. W pištek fani rocka usłyszš Katarzynę Nosowskš, Buldoga, Set Your Goals i pięć innych formacji. Zagrajš także m.in. Biohazard, Paula i Karol, Dead on Time, Coma, Kult, Arka Noego, Luxtorpeda.
Oprócz muzyki, festiwalowi goœcie będš mogli uczestniczyć m.in. w odsłonięciu gabloty z Obrazami Przechodnimi prof. Piotra C. Kowalskiego, otwarciu wystawy zdjęć Krzysztofa Skorego, spotkaniu z autorem ksišżki "Grunt to bunt '2" Grzegorzem K. Witkowskim i jego goœćmi, otwarciu wystawy zdjęć z ostatnich kilku edycji festiwalu. Przez cały czas trwania rockowiska będzie czynna wystawa plenerowa "30 lat jarocińskiego festiwalu". Dla goœci przygotowano pole namiotowe, będš też uruchomione specjalne dodatkowe pocišgi i autobusy. Jarocińskie rockowiska poprzedziły organizowane przez całš dekadę lat 70. Wielkopolskie Rytmy Młodych. Poczštkowo były to imprezy o zasięgu lokalnym. W 1973 r. po raz pierwszy zaproszono także zawodowych muzyków. Gwiazdš był wtedy zespół Anawa. W 1980 r. festiwal w Jarocinie przekształcił się w I Ogólnopolski Przeglšd Muzyki Młodej Generacji, a w połowie lat 80. zmienił nazwę na Festiwal Muzyków Rockowych. Na scenie pojawili się wtedy m.in. Czesław Niemen, Grzegorz Ciechowski z Republikš, Armia, TSA, Dżem. Pod takš nazwš festiwal odbywał się do 1994 r. Doszło wtedy do starć z policjš i imprezę wznowiono dopiero w 2005 r. Co roku latem przyjeżdża na festiwal około 10 tys. fanów rocka.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL