Jarocin-Festiwal 2012 w Jarocinie

aktualizacja: 18.07.2012, 08:50
www.jarocinfestiwal.pl
www.jarocinfestiwal.pl
Foto: materiały prasowe

Koncerty 27 kapel zawodowych i sześciu amatorskich, spotkania z artystami i autorami książek, pokazy filmów, otwarcie kilku wystaw przygotowano na rozpoczynający się w najbliższy piątek "Jarocin-Festiwal 2012" w Jarocinie

Jedyny koncert związany z obchodami trzydziestolecia swojego istnienia zagra w niedzielę kapela Kult. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń tego lata nie tylko w Jarocinie, ale na całej polskiej mapie festiwalowej - zapowiada poznańska agencja artystyczna Go Ahead, organizator imprezy.

Wystąpi także Jello Biafra z grupą punkową grupą The Guantanamo School Of Medicine. Będzie to jedyny koncert Amerykanów w Europie. Na swoim profilu facebookowym Biafra zapowiedział, że będzie to też pierwsza i jedyna w najbliższej przyszłości okazja, by usłyszeć na żywo nowe, przygotowane z myślą o kolejnym albumie, utwory swojej formacji. W piątek fani rocka usłyszą Katarzynę Nosowską, Buldoga, Set Your Goals i pięć innych formacji. Zagrają także m.in. Biohazard, Paula i Karol, Dead on Time, Coma, Kult, Arka Noego, Luxtorpeda.Oprócz muzyki, festiwalowi goście będą mogli uczestniczyć m.in. w odsłonięciu gabloty z Obrazami Przechodnimi prof. Piotra C. Kowalskiego, otwarciu wystawy zdjęć Krzysztofa Skorego, spotkaniu z autorem książki "Grunt to bunt '2" Grzegorzem K. Witkowskim i jego gośćmi, otwarciu wystawy zdjęć z ostatnich kilku edycji festiwalu. Przez cały czas trwania rockowiska będzie czynna wystawa plenerowa "30 lat jarocińskiego festiwalu".Dla gości przygotowano pole namiotowe, będą też uruchomione specjalne dodatkowe pociągi i autobusy.
KOMENTARZ DNIA

Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE