Praski Koneser - budowa po wódce

aktualizacja: 19.04.2012, 11:15
Pasaże handlowe Centrum Konesera mają być otwarte na resztę Pragi
Pasaże handlowe Centrum Konesera mają być otwarte na resztę Pragi
Foto: materiały prasowe

Lofty w mennicy, biura w gorzelni, knajpy
w warsztacie, a muzeum w magazynach spirytusu

To zestaw dla nie lada konesera architektonicznych rozwiązań. W dawnej wytwórni wódek Koneser  z 1895 r. powstanie kawałek ciekawego miasta, wtopionego w północnopraski klimat, opartego na zabytkowych,  pofabrycznych budynkach. Będzie to połączenie loftów, handlu, biur i pomieszczeń przeznaczonych na kulturę, np. Muzeum Wzornictwa.

Warszawska manufaktura

Warszawa nie będzie musiała już zazdrościć Łodzi jej Manufaktury.  Na Pradze-Północ powstanie ta warszawska – będzie to jedyny taki projekt w Polsce. – Formuła Praskiego Centrum Koneser to, parafrazując nomenklaturę monopolową, ma być najlepszy destylat marek handlowych, wysokiej klasy ekstrakt biznesu i wysokogatunkowy ferment kultury – zapowiedział wczoraj wiceprezes BBI Development Rafał Szczepański.  – Chcemy  harmonijnie wtopić odrestaurowane zabytki dawnej wytwórni w nową architekturę, inspirowaną industrialnymi motywami.Firma jest właścicielem 5-hektarowego terenu między ul. Ząbkowską, Nieporęcką, Markowską i Białostocką.410 mln zł będzie kosztować budowa Praskiego Centrum Koneser. Ma powstać do 2015 roku

Żródło: Życie Warszawy

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE