Jan Kułaj między PO i ludowcami

aktualizacja: 12.12.2007, 02:51

Jan Kułaj, pierwszy przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, zapowiada aktywny powrót do polityki.

Ma doradzać PO w sprawach wsi i łagodzić ewentualne konflikty z PSL.
Przez ostatnie 25 lat unikał polityki. Zaszył się w rodzinnym Cieszacinie Wielkim pod Jarosławiem, gdzie prowadzi gospodarstwo rolne. Przyznaje, że kontakty utrzymuje z wieloma politykami z lewej i prawej strony. W ostatnich wyborach prezydenckich poparł Jarosława Kalinowskiego, a w jesiennej kampanii był twarzą komitetu honorowego podkarpackiej PO.
Mówi, że doradza Platformie w sprawach wsi. Chce łagodzić ewentualne spory PO i PSL. – Będę lepiszczem koalicjantów – zapowiada. Proponuje reformę KRUS i postuluje m.in. powołanie komisji śledczej, która zbada, co się stało z ziemią należącą kiedyś do PGR. Szefowa podkarpackiej PO poseł Elżbieta Łukacijewska jest zadowolona, że tacy ludzie chcą służyć radą.
– Janek jest osobą znaną, wręcz legendarną, która dobrze zna problemy wsi i rolników – mówi.Byli działacze opozycji wytykają Kułajowi, że w stanie wojennym zdradził ideały „Solidarności”. Wystąpił w telewizji z pochwałą reżimu Wojciecha Jaruzelskiego, dzięki czemu skończyło się jego internowanie. W 1986 roku wszedł do Rady Konsultacyjnej przy przewodniczącym Rady Państwa Wojciechu Jaruzelskim.
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE