Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Piłka nożna

Mucha zawiadomiła prokuraturę ws. PZPN

Joanna Mucha
Fotorzepa, Mac Maciej Kaczanowski
Minister sportu i turystyki Joanna Mucha poinformowała, że złożyła do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w zwišzku z opublikowanymi taœmami majšcymi œwiadczyć o korupcji w PZPN.
"Udawałam się już na zjazd PZPN, gdy dowiedziałam się, że mamy doczynienia z sytuacjš dziwnš, bardzo niestandardowš. Zostały mi przedstawione nagrania, które wywołały tę dzisiejszš medialnš burzę i w zwišzku z tym, że zawierajš treœci bardzo poważne i bardzo zaskakujšce, w trybie natychmiastowym zostało złożone przeze mnie pismo do prokuratora generalnego Andrzeja Seremata, zawierajšce zawiadomienie o możliwoœci popełnienia przestępstwa. Chodzi o przestępstwo przekupstwa menedżerskiego opisane w art. 296. Kodeksu Karnego" - poinformowała Mucha na briefingu prasowym w siedzibie ministerstwa. Potwierdziła także, że o całej sprawie poinformowała Centralne Biuro Antykorupcyjne. Przekazała też materiały. "Były dwie płyty. Na jednej z nich było nagranie audiowizualne, na drugiej były nagrania głosów. Chyba było to siedem nagrań". Mucha powiedziała, że nie chce na razie formułować oskarżeń i czeka na wyniki weryfikacji przekazanych materiałów oraz na wyjaœnienia, których w trybie natychmiastowym zażšdała od PZPN.
"Nie będę kierowała żadnych podejrzeń zwišzanych z konkretnymi osobami. Na tych nagraniach ani nie widać osób, ani nie jestem w stanie rozszyfrować wszystkich głosów, chociaż oczywiœcie okreœlone podejrzenia mam. To muszš zweryfikować prokuratura i CBA. To sš wszystkie narzędzia ministrowi sportu i turystyki i wszystkie zostały przez nas wykorzystane. Teraz poczekamy na cišg dalszy" - podkreœliła. Pytana o możliwoœć wprowadzenia do PZPN kuratora, Mucha odpowiedziała, że według nowej ustawy o sporcie kuratora powołuje sšd, a nie minister. "Ja mogę tylko wnioskować o to do sšdu. Wszelkie decyzję będę rozpatrywała dopiero po otrzymaniu wyjaœnień z PZPN" - zapewniła. W dniu zjazdu PZPN w Warszawie prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, który nie jest delegatem na zjazd, na podstawie nagrania ukrytš kamerš zarzucił prezesowi PZPN Grzegorzowi Lacie i sekretarzowi generalnemu PZPN Zdzisławowi Kręcinie korupcję przy budowie siedziby PZPN w warszawskim Wilanowie. Lato i Kręcina nie chcieli w pištek komentować tej sprawy.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL