Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Mieszkaniowe

Projekt mieszkania dla czytelnika

Projekt wykończenia, jaki wygrał nasz czytelnik
Digital Pigment
Pan Piotr, właœciciel nowego mieszkania w Wilanowie, wygrał spotkanie z architektem i projekt urzšdzenia wnętrz
Serwis Nieruchomoœci wraz z architektami z firmy Digital Pigment prowadzš akcję poradniczš dla osób, które kupiły mieszkanie od dewelopera i zastanawiajš się, jak je ciekawie wykończyć. Architekci doradzajš też osobom, które zdecydowały się na remont starego lokalu. Pomagajš dobrać kolory i materiały wykończeniowe. Czekamy na listy (nieruchomoœci@rp.pl) od czytelników, którzy potrzebujš porady eksperta, jak nadać wnętrzom wyjštkowych charakter. Spoœród autorów nadesłanych listów architekci z Digital Pigment  raz w miesišcu wybiorš osobę, do której pojadš i udzielš fachowej porady. Oprócz bezpłatnego doradztwa (w czasie wizyty w domu czytelnika) autor najciekawszego listu dostanie projekt wnętrza. (więcej szczegółów o akcji)
W tym miesišcu projekt wnętrz dostał pan Piotr (nazwisko do wiadomoœci redakcji), właœciciel nowego mieszkania na osiedlu powstajšcym w warszawskim Wilanowie. Byliœmy u niego razem z Magdalenš Kozak i Katarzynš Gareckš, architektkami z pracowni Digital Pigment. (patrz zdjęcie).

Wizja czytelnika

Pan Piotr napisał: - Jestem chłonny porad specjalistów dotyczšcych wykończenia mieszkania z rynku pierwotnego. Mój 53-metrowy lokal z 38-metrowym tarasem mieœci się na trzecim piętrze budynku powstajšcego w Miasteczku Wilanów. Jest to mieszkanie narożne. Mam już pewnš wizję, jak ten lokal powinien być urzšdzony. Zabudowa kuchenna nie będzie duża – zajmie małš œcianę bocznš. Myœlę też o ładnej dużej wyspie, która spełni jednoczeœnie rolę stołu jadalnego. Nad niš powinien być okap połšczony z podwieszanym sufitem. Hol będzie się łšczył z kuchniš tš samš podłogš z gresu. Na wprost od drzwi będzie szafa wnękowa, a jej prawa œciana ma być pokryta ładnš tapetš. Drzwi - zarówno do łazienki, jak i sypialni - będš przesuwne. Drzwi majš być z mlecznego szkła. Łazienka, jak na dwupokojowe mieszkanie, jest całkiem duża. Chcę tu zamontować wannę narożnš i kabinę prysznicowš z wylewkš (zamiast brodzika) ze specjalnym szkłem po bokach. WC wejdzie w górny prawy róg łazienki. Na całej długoœci górnej œciany łazienki chciałbym mieć szafkę. W salonie i w sypialni majš być podłogi z ciepłego jasnego drewna - może to być jasna mozaika. Cały lewy górny róg salonu to miejsce na TV, playstation i mebloœciankę z ksišżkami. Przy dolnej œcianie salonu będzie narożnik, fotel i stolik kawowy. Obok wejœcia na taras ma stanšć zegar Gustava Beckera, który odrestauruję. W sypialni także chcę ciepłš, jasnš podłogę – jak w salonie. Na wprost będzie oszklona szafa wnękowa. Stanie tu też duże łóżko oraz dwie szafki nocne po obydwu stronach.

Czego potrzebuje czytelnik

Pan Piotr podkreœla, że zależy mu na sugestiach dotyczšcych układu kolorystycznego w całym mieszkaniu. – Chciałbym maksymalnie wykorzystać powierzchnię. Potrzebuję porady, jak dograć wszystkie szczegóły, jak dobrać elementy dekoracyjne, tak by wszystko tworzyło spójnš całoœć. Jestem otwarty na propozycje, nie wykluczam zmian w moich planach – napisał.

Co zobaczyli architekci

Magdalena Kozak i  Katarzyna Garecka, właœcicielki pracowni Digital Pigment: - Mimo że mieszkanie w warszawskim Wilanowie nie jest jeszcze odebrane, a inwestycja to wcišż plac budowy, czytelnik ma klarownš wizję swojego wnętrza. Sam zaprojektował jego układ przestrzenny, rozkład mebli, częœciowo zdecydował się też na materiały wykończeniowe. Wybrałyœmy jego list, ponieważ często majšc pomysł na konkretne elementy aranżacji, trudno je dopasować do siebie. Czytelnik  zaplanował niektóre elementy mieszkania. Sš to: zabudowa kuchenna w kolorze szarobršzowym, białe blaty kuchenne, drzwi wewnętrzne z mlecznego szkła oraz jasna podłoga. Inne elementy dekoracji wnętrza, które musiałyœmy wzišć pod uwagę to stylowy, antyczny, drewniany zegar. Właœciciel mieszkania chce, aby było ono jasne, ciepłe i przytulne.

Co zaproponowały projektantki

W oparciu o plan przygotowany przez pana Piotra przedstawiłyœmy naszš wizję dotyczšcš kolorów i doboru materiałów. Do jasnej drewnianej podłogi wybrałyœmy jasnoszare, duże, prostokštne płyty. Zaproponowałyœmy je na pasie pomiędzy wyspš a zabudowš kuchennš oraz w holu. Te same płyty wchodzš do łazienki – przy drzwiach przesuwnych warto zachować ten sam rodzaj podłogi po obu ich stronach. Œciany wykończone sš białš listwš przypodłogowš. Strefa holu jest ocieplona fornirem dębowym na œcianach oraz na frontach szafy – tak, aby nie „czytało się", że jest to mebel. Jeden segment zabudowy, ten, który stoi już na podłodze drewnianej, ma drzwiczki w kolorze białym, podobnie jak œciana prostopadła, na którš przechodzi i się z niš zlewa. Częœć salonowo-kuchenna utrzymana jest w łagodnej tonacji bieli, szaroœci i beżu z czarnymi akcentami. Zabudowa z wnękš na TV służy przechowywaniu sprzętu rtv, płyt i ksišżek. Białe fronty zlewajš się z kolorem œciany, na której stoi zabudowa, zaœ drewniana rama wokół ekranu nawišzuje do innych drewnianych elementów. Bioršc pod uwagę zabytkowy zegar, zaproponowałyœmy stylizowany stolik na kawę. Narożnik najlepiej wyglšdać będzie w jasnoszarym materiale. Okna udekorowane sš białymi roletami rzymskimi, które dajš wrażenie czystoœci i schludnoœci wnętrza. Dodatkowo okno balkonowe ozdobione jest białš, jednolitš zasłonš. Gołębioszare œciany dobrze przełamujš kremowš aurę podłogi i neutralizujš zbyt ciepłe wnętrze. Zaprojektowałyœmy mocne akcenty w postaci czarnych ram na lustro i obraz, czarnš lampę stojšcš oraz czarne poduszki na narożniku. W sypialni odeszłyœmy od szaroœci na œcianach, tu majš kolor ciepłego beżu. Drewniana rama łóżka, białe pikowanie na wezgłowiu, białe fronty szafy wnękowej oraz stylizowane szafeczki nocne oraz sekretarzyk utrzymujš pomieszczenie w przytulnym charakterze. Estetykę aranżacji podkreœlajš białe rolety rzymskie oraz zasłony w tym samym kolorze. Łazienka wyłożona jest jednakowymi płytami, jak w holu i kuchni. Szafka pod umywalkę jest drewniana, a blat biały. Za muszlš WC zaprojektowałyœmy zabudowę do sufitu z płytkimi szafeczkami na kosmetyki w mlecznym szkle. Koncepcja materiałowo-kolorystyczna, którš przygotowałyœmy panu Piotrowi utrzymana jest w przytulnych, łagodnych tonacjach. Nawet przy szarych œcianach, które mogš budzić obawy, wnętrze nie traci swego ciepłego charakteru.

Co na to czytelnik

Spotkanie z architektami było naprawdę udane. Byłem ciekawy, co mi panie projektantki zaproponujš. Ich wizja bardzo mi odpowiada. Mieszkanie będę odbierał w grudniu tego roku. Mam nadzieję, że na poczštku roku uda się w nim zamieszkać. Z pewnoœciš skorzystam z sugestii i porad architektów
ródło: ekonomia24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL