Przekręt na Janukowyczu

aktualizacja: 03.06.2011, 02:55

Dowódca jednostki wojskowej w Chmielnickim pożegnał się
z pracą za plakat z twarzą Wiktora Janukowycza

W jednostce pułkownika Wasyla Denysiuka ktoś wykorzystał stary plakat poprzedniego prezydenta Wiktora Juszczenki, wyciął jego głowę i nakleił w to miejsce głowę Janukowycza. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie chusteczka w górnej kieszeni marynarki. Janukowycz nigdy jej nie nosił. Juszczenko – zawsze.
W Ministerstwie Obrony twierdzą, że Denysiuk sam napisał prośbę o zwolnienie. Pytany przez BBC, dlaczego ktoś podrobił plakat, oficer odpowiedział: „Pewnie z oszczędności. Brakuje pieniędzy na wszystko, nawet na szkolenia  bojowe".
Sprawę odkrył dziennikarz „Podolskiego Kuriera" Witalij Taranenko. Zamieścił zdjęcie plakatu na łamach pisma. Został za to skrytykowany przez dziennikarzy innych mediów, którzy widzieli „podróbkę", ale  zachowali  to w tajemnicy.  – Nie rozumiem, o co to całe zamieszanie.
I na co właściwie te plakaty są potrzebne na wojskowych poligonach – mówił sam Taranenko. Tradycja rozwieszania plakatów propagandowych na poligonach wojskowych na Ukrainie to spadek po ZSRR. Traktuje się ją jako „element pracy wychowawczej wśród żołnierzy".
 
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE