Komorowski debiutuje w Europie

aktualizacja: 02.09.2010, 01:27
Komorowski debiutuje w Europie
Komorowski debiutuje w Europie
Foto: ROL

Bronisław Komorowski rozpoczął pierwsze tournée zagraniczne. Z politykami w Brukseli rozmawiał sam

[i]Korespondencja z Brukseli[/i]

Bruksela, Paryż i Berlin – to plan rozpoczętej wczoraj podróży Bronisława Komorowskiego. Najpierw Bruksela, bo – jak powiedział prezydent – „Polska jest rzecznikiem wzmocnienia współpracy w UE”. Rano Komorowski przyjechał do Komisji Europejskiej, gdzie spotkał się z jej przewodniczącym Jose Barroso. – Przybył trochę przed czasem, więc zaczęli rozmawiać wcześniej – mówi „Rz” osoba z otoczenia szefa KE. O czym jednak rozmawiali, wiedzą tylko oni, gdyż – wbrew wcześniejszym ustaleniom – zamiast po 15 minutach zaprosić do udziału w rozmowie doradców, pozostali w swoim gronie, tylko w towarzystwie tłumaczy. – Spotkali się pierwszy raz. Widocznie dobrze im się rozmawiało – powiedziano nam w KE.Komorowski miał wczoraj zaliczyć wszystkie unijne instytucje, ale ostatecznie z przewodniczącym Rady Europejskiej spotka się dziś. W ostatniej chwili polskiego prezydenta zaprosił do siebie król Albert II. Tam również 40-minutowa rozmowa odbyła się w cztery oczy. Otoczenie prezydenta spekulowało, że król mógł poruszyć tematy rodzinne. Jego synowa, żona następcy tronu Matylda, jest bowiem skoligacona z rodziną Komorowskich.Po polskim akcencie w pałacu Komorowski przejechał do Parlamentu Europejskiego, gdzie poczuł się jak w domu. Na spotkaniu z przewodniczącym parlamentu był wyraźnie uradowany i wspominał czasy, gdy Jerzy Buzek był jego szefem: premierem gabinetu, w którym obecny prezydent sprawował funkcję ministra obrony. Znaczna część rozmowy z Buzkiem, znów wbrew ustaleniom, odbyła się w cztery oczy.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE