Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Wirtualny Ruch Poparcia Janusza Palikota

Według posła jego poglšdy podziela 10 mln osób. Uruchomił specjalnš stronę. Ale można się na niej wpisać anonimowo, i to wiele razy
Wiceszef Klubu Parlamentarnego PO Janusz Palikot stworzył wirtualny Ruch Poparcia Palikota. Jak poinformował w swoim blogu, majš go tworzyć ludzie, którzy podobnie jak on uważajš, że to Lech Kaczyński jest odpowiedzialny za katastrofę pod Smoleńskiem. To kolejny sposób obrony słów posła skandalisty, które zbulwersowały nawet partyjnych kolegów Palikota. Jego usunięcia z partii chce europoseł Platformy Filip Kaczmarek. Palikot uruchomił wczoraj stronę internetowš swojego ruchu. Można na niej umieszczać wpisy poparcia. Do wczoraj do godz. 22 było ich prawie 6 tys.
Jak jednak sprawdziliœmy, komentarze można na niej zamieszczać anonimowo. W dodatku jedna osoba może zamieœcić wiele wpisów pod różnymi pseudonimami. – Tak naprawdę o poparciu dla Palikota może œwiadczyć liczba autentycznych podpisów. Tymczasem widzę, że na tej stronie rzekomi sympatycy posła wpisujš się niemal wyłšcznie anonimowo, a takie „niktosie” sš bez znaczenia – komentuje dla „Rz” Mirosław Usidus, specjalista ds. społecznoœci internetowych. Według ekspertów poważniej można oceniać takie akcje jak protest przeciw PZPN. Chcšc go poprzeć na stronie www.koniecpzpn.pl, trzeba jednak podać dane personalne i przesłać e-mail potrzebny do weryfikacji. Ruch internetowy podobny do ruchu posła za niewielkš sumę może sobie założyć każdy. – Zrobienie takiej strony to maksymalnie dzień pracy. Za korzystanie z domeny z nazwš ruchu poseł Palikot zapłacił pewnie kilka złotych za pierwszy rok – ocenia Artur Koœmider, ekspert ds. technologii internetowych. – Palikot ma œwiadomoœć, że teraz, gdy Tusk wygrał wszystko, nie będzie mu już potrzebny, że szef partii może się go bez skrupułów pozbyć. Tworzšc taki wirtualny ruch, rozpaczliwie próbuje więc udowodnić, że ma jeszcze pomysły i potencjał – twierdzi Artur Wołek, politolog. Z Januszem Palikotem wczoraj nie udało nam się porozmawiać.
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL