Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Styl życia

Myśliwi źli na marszałka

Po polowaniu
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Użytkownicy portali łowieckich oskarżajš Bronisława Komorowskiego o koniunkturalizm. Burzę wywołała deklaracja jego sztabu, że kandydat PO zamieni strzelbę na aparat fotograficzny.
[wyimek][b]Masz uwagi?[link=http://blog.rp.pl/zwierzeta/2010/05/22/mysliwi-zli-na-marszalka/" "target=_blank]Skomentuj na blogu[/link][/b] lub napisz list na [mail=zwierzetailudzie@rp.pl]zwierzetailudzie@rp.pl[/mail][/wyimek] „Rz” ujawniła, że ekolodzy i obrońcy zwierzšt wzywajš marszałka kandydujšcego na urzšd prezydenta do rezygnacji z myœlistwa. Sztab Komorowskiego szybko zadeklarował, że pod wpływem rodziny postanowił zamienić strzelbę na aparat fotograficzny. Na portalach łowieckich zawrzało. „I to ma być prezydent RP. Żenada. Facet bez charakteru. I czego się nie robi dla kariery” – pisze jeden z internautów. „Lepiej mieć głosy głupich paniusi, co to o każdym zwierzęciu mówiš: oj, biedna sarenka lub biedny kotek, niż głosy zaledwie stu tysięcy myœliwych” – pisze rozgoryczony „Leœnik1”.
– Łowiectwo to nie jest takie hobby jak zbieranie znaczków, które można z dnia na dzień porzucić – mówi myœliwy Jan Piosik z Poznania. – To sposób na życie, kultywowanie tradycji, przyjaŸni na całe życie. Wyrozumiały dla marszałka jest poseł SLD Stanisław Wzištek, sam zapalony myœliwy. – Jeœli podjšł takš decyzję, to szkoda. Ale ma do niej prawo – mówi „Rz”. – Mam tylko nadzieję, że nadal będzie wspierał idee polskiego łowiectwa, z którymi przez tyle lat był zwišzany.
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL