„Nie” dla małżeństw gejowskich

aktualizacja: 23.03.2010, 01:19
34 proc. rodaków jest przeciwnych aborcji. Na zdjęciu marsz  dla życia...
34 proc. rodaków jest przeciwnych aborcji. Na zdjęciu marsz dla życia i rodziny, Warszawa 2006 r.
Foto: Fotorzepa, Danuta Matloch Danuta Matloch

Tylko 5 proc. Polaków jest za aborcją na żądanie i dopuszcza adopcję dzieci przez homoseksualistów

Prawie 60 proc. ankietowanych dopuszcza możliwość przeprowadzania aborcji w szczególnych sytuacjach. Co trzeci Polak wyklucza aborcję w każdej sytuacji. Tylko co 20. jest za tym, by wykonywano ją na żądanie – wynika z sondażu GfK Polonia dla „Rz”.

[srodtytul]Empatia? Hipokryzja?[/srodtytul] – Obóz życia jest siedmiokrotnie większy od obozu śmierci – cieszy się Mariusz Dzierżawski z walczącej o ochronę życia poczętego Fundacji Pro.Według niego zaledwie kilkuprocentowa grupa zdecydowanych zwolenników usuwania ciąży dowodzi skuteczności działań organizacji antyaborcyjnych. – Zwolennikiem aborcji może być tylko człowiek zły lub taki, który nie wie, czym ona jest. Cieszy więc fakt, że tak mało mamy w Polsce ludzi złych – uważa Dzierżawski.A jeszcze w 2008 r. – jak wynika z badań CBOS na temat polityki aborcyjnej w kilkunastu krajach na świecie – 66 proc. Polaków chciało, by państwo nie przeciwdziałało aborcji.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE