Hazardowy blitzkrieg PO

aktualizacja: 21.11.2009, 03:42
Senat
Senat
Foto: Fotorzepa, Seweryn Sołtys Seweryn Sołtys

Senatorowie bez poprawek przyjęli ustawę, którą błyskawicznie uchwalał Sejm. Teraz trafi do prezydenta

Choć senatorowie PiS zgłaszali poprawki do nowych przepisów dotyczących tzw. ustawy hazardowej, Senat przyjął ją bez poprawek. Oznacza to, że posłowie nie będą już nad nią głosować, trafi od razu do prezydenta.

Jak powiedział Władysław Stasiak, szef Kancelarii Prezydenta, Lech Kaczyński najprawdopodobniej podpisze ustawę i skieruje do Trybunału Konstytucyjnego. – To jest takie trochę stawianie pod ścianą – powiedział. – Nie można rozpatrywać ustaw pod takim hasłem: nie czytajcie, nie interesujcie się, bo tak będzie dla was lepiej. Ekspresową zmianę prawa krytykują opozycja i eksperci. Do Business Centre Club, jednej z najważniejszych organizacji pracodawców w kraju, projekt trafił do zaopiniowania dzień po terminie, jaki rząd wyznaczył na zgłaszanie sugestii.– Nie mieliśmy czasu na zapoznanie się z zapisami – mówi Arkadiusz Protas z BCC. Jego zdaniem rząd nie przywiązywał wagi do opinii, jaką na ten temat mają pracodawcy z tej branży. – Ta ustawa to ruch polityczny i zła droga do zmiany przepisów.Marcin Peterlik, ekspert z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową: – Ustawa ingeruje w swobodę działalności gospodarczej w imię ideologii, że hazard jest zły. Ale papierosy i alkohol też szkodzą – mówi. Podkreśla, że nowe przepisy zlikwidują dużą część rynku.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE

ZAGINIĘCIE EWY TYLMAN
Kraj Odnaleziono ciało Ewy Tylman?