Wikipedia to forum publiczne

aktualizacja: 18.11.2009, 06:31
Foto: www.sxc.hu

Wikipedia nie naruszyła dóbr osobistych internauty, który poczuł się obrażony wpisem na swój temat

Orzekł o tym Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, stwierdzając, że pozwani przez niego członkowie zarządu stowarzyszenia wydającego Wikipedię nie odpowiadają za treści zamieszczone w artykule, którego jest bohaterem.
Jest on bowiem aktywnym uczestnikiem licznych dyskusji na wielu forach internetowych i w tym sensie – osobą publiczną. Biorąc udział w debacie, w której krąg dyskutujących jest nieograniczony, musi się liczyć z różnymi opiniami na swój temat i godzić się na to. To jest istota Internetu – stwierdził sąd.
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE