Zło wciąga

aktualizacja: 13.08.2009, 18:49
Foto: Materiały Promocyjne

W niedzielę w Powiększeniu dwie offowe produkcje Bena Talara i Jakuba Półtoraka - Zabójcze nagranie i Ślepy traf.

W [b]"Zabójczym nagraniu"[/b] reżyser filmów niezależnych wpada w kłopoty finansowe. Robi wszystko by zrealizować swój film, zatrudnia się na pół etatu w firmie farmaceutycznej, gdzie przypadkowo zostaje wplątany w morderstwo.
W rolę niezależnego reżysera filmowego wcielił się jeden z najpopularniejszych polskich twórców offowych Bodo Kox. Wystąpili również: Paulina Zgoda ("Kup teraz" Piotra Matwiejczyka), Sebastian Stankiewicz ("Nie panikuj" Bodo Koxa), Aleksandra Różdżyńska, a także weteran polskich filmów Adam Szyszkowski i debiutująca Anna Markowicz.
- Film początkowo miał być czystym kryminałem, którego bohater fabrykuje dowody zbrodni na taśmie video. Było to luźne odniesienie do nie tak dawnej sytuacji z naszej sceny politycznej, gdzie każdy każdego nagrywał - wyjaśnia Jakub Półtorak. - Dodatkowo zainspirował nas motyw z filmu "Nie panikuj", gdzie w kadrze przypadkowo pojawia się mikrofoniarz, którego gra Bodo Kox. To podsunęło nam pomysł na wzbogacenie filmu o jeszcze jeden poziom rzeczywistości. Jest to bowiem film o robieniu filmu o robieniu fałszywego filmu. Realizmu historii na jednym z tych poziomów dodaje obsadzenie w głównej roli Bodo Koxa - dodaje Ben Talar.
[b]„Ślepy traf”[/b] to przypowieść o walce dobra i zła. W fabule inspirowanej biblijną księgą Tobiasza i "Prawdziwym romansem" Tony'ego Scotta, zagrali Dariusz Bronowicki, Magda Waligórska i Jacek Kałucki, a w niecodziennej mistycznej roli pojawia się sam Chuck Norris.
W „Ślepym trafie” ślepnący gangster chce zerwać z ciemną przeszłością. Podobnie jak Portorykańczyk Carlito Brigante (Al Pacino) z filmu "Życie Carlita" napotyka na przeszkody na drodze cnoty. Decyduje się na wykonanie ostatniego zlecenia dla latynoskiego Bossa. W jego misji pomaga mu duchowy przewodnik pod postacią Chucka Norrisa.
Zobacz:
[link=http://www.klubpowiekszenie.blogspot.com/]www.klubpowiekszenie.blogspot.com/[/link]
[link=http://www.pisf.pl/index.php?kategoria=1853]Pierwsze ujęcie[/link]
[i] Zabójcze nagranie, Ślepy traf, Powiększenie, Warszawa, ul. Nowy Świat 27, wstęp wolny, niedziela (16.08), godz. 20[/i]
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE