Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komentarze

Miłość aż strach

Ileż to razy słyszałem i czytałem, że za rzšdów Kaczyńskich panowała w Polsce "duszna atmosfera", "nieustajšca nagonka" i "szukanie winnych", a celebryci popadali w lęk, słyszšc pukanie do drzwi.
Dopiero zwycięstwo PO przywróciło normalnoœć i – jak w starym kawale o rabinie, co sprawił taki cud, że wszędzie dookoła była sobota, a tam, gdzie Żydzi jechali wozem, wcišż pištek – gdy dziœ rzšd wskazuje winnych kryzysu "spekulantów" i "krwiopijców z banków", nie mówišc o opozycji, to wcale szukaniem wrogów ani nagonkš nie jest. Mój przyjaciel z kabaretu pozwolił sobie napisać przeœmiewczš piosenkę o Platformie i rzšdach miłoœci. Został za to wyrzucony z pracy (a był dyrektorem oœrodka kultury), ale na tym się nie skończyło: gdy próbuje wystšpić w jakimœ innym oœrodku kultury, mniej więcej w co trzecim wypadku słyszy: Stary, proszę, nie rób mi tego, ja mam dzieci, ja nie mogę tej posady stracić! Uniwersytet Wrocławski ze strachu zrywa w ostatniej chwili międzynarodowš konferencję naukowš, inne bojš się użyczenia lokalu na politycznie podejrzane spotkania. Sam brałem ostatnio udział w spotkaniu, i to organizowanym przez posła na Sejm RP (oczywiœcie z niewłaœciwej partii), które trzeba było przenieœć do prywatnej kawiarni, bo dyrektor szkoły wymówiła w ostatniej chwili salę, bškajšc coœ przestraszona o rzekomej awarii pršdu (której wcale nie było).
Obiecywana miłoœć okazała się starym, peerelowskim lękiem. Lękiem, że tak jak kiedyœ "Trybuna Ludu", tak teraz propagandowa tuba salonu zdemaskuje za "prawicowe odchylenie", oskarży o opozycyjne sympatie – a to, wiadomo, jeœli się nie skończy utratš pracy, to co najmniej mobbingiem i ostracyzmem. Odwrotnie niż uczy stereotyp, to, co parę lat temu było farsš, robi się coraz bardziej serio i ponure. [ramka]Skomentuj [link=http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2009/03/03/milosc-az-strach/]na blogu[/link][/ramka]
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL