Studiowanie gier komputerowych

aktualizacja: 21.02.2009, 18:39
Gry komputerowe
Gry komputerowe
Foto: AP

W Krakowie ruszyły studia poświęcone grom komputerowym. Europejska Akademia Gier to pięć kierunków studiów podyplomowych poświęconych tworzeniu gier, które powstały dzięki połączeniu sił Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej.

Dziś ponad czterdziestu studentów rozpoczęło pierwsze zajęcia. Mówią, że do nauki nie zniechęca ich nawet wysokie na trzy tysiące złotych czesne. Pasja do gier wygrywa. Większość studentów to zapaleni gracze, którzy chcą zobaczyć, jak od środka wygląda coś, co ich pasjonuje. Niektórzy traktują studia jako szansę na znalezienie lepszej pracy.
Akademia jest częścią Europejskiego Centrum Gier powstałego przy Krakowskim Parku Technologicznym. Jak mówi doktor Paweł Węgrzyn dyrektor Akademii z pomysłem na jej utworzenie wyszli sami przedsiębiorcy, którzy narzekają na brak odpowiednio przygotowanych grafików, czy programistów. Doktor Węgrzyn podkreśla, że choć w Polsce są duże firmy informatyczne, to nie ma dużych producentów gier wideo.
Uczelnie szykują się do otwarcia podobnych studiów w normalnym trybie. Akademia to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Jednak w na świecie powstało już kilka podobnych inicjatyw.
Komentarz dnia
Żródło: Polskie Radio

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE