Minister oskarżany o nepotyzm

aktualizacja: 13.02.2009, 09:31
Andrzej Czuma jest ostatnio w ogniu krytyki
Andrzej Czuma jest ostatnio w ogniu krytyki
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek

Zamieszanie w resorcie sprawiedliwości. Rzecznik złożył dymisję, a syn Andrzeja Czumy ma być odsunięty od spraw ministerstwa

Bogusław Mazur, nowy rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, oddał się wczoraj do dyspozycji szefa resortu. Jego rezygnacja jest związana z informacjami, jakie ujawniły media, że to dobry znajomy córki Czumy.

Ministrowi już zarzucono, że otacza się bliskimi. – W resorcie jest bałagan, nie wiadomo, kto kieruje ministerstwem i jaką funkcję pełni w nim syn ministra Krzysztof – mówi „Rz” osoba z otoczenia premiera. Z naszych informacji wynika, że Krzysztof Czuma, którego minister określił jako swojego asystenta społecznego, nie będzie się już pojawiał w resorcie. – Czuma ma odsunąć go od spraw ministerstwa. Taka sugestia wypłynęła z Kancelarii Premiera – mówią politycy PO. [srodtytul]Syn: nepotyzm jest dobry[/srodtytul]Według „Super Expressu” to syn, a nie ojciec, trząsł resortem. Wydawał pracownikom rozkazy, choć nie pełnił żadnej oficjalnej funkcji. Spędzał w gmachu długie godziny i dawał urzędnikom do zrozumienia, że to on rządzi. Miał się nawet pojawić na spotkaniu z prokuratorami. Byli zaskoczeni, bo nie wiedzieli, kto to jest, a syn ministra ponoć w pewnym momencie zaczął im wydawać polecenia.Krzysztof Czuma od początku urzędowania ojca był też jego nieformalnym rzecznikiem prasowym. Przejął kontakty z prasą i decydował, z kim minister rozmawia. Część dziennikarzy narzekała, że blokuje dostęp do informacji.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE