Komputery dla ucznów ale tylko niektórych

aktualizacja: 02.10.2008, 12:32

Są środki na pilotażowy etap programu
"Komputer dla ucznia" od września 2009 r. - poinformował podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Adam Leszkiewicz.

Rezerwa celowa przeznaczona na projekt w budżecie na przyszły rok wynosi 25 mln. Za te pieniądze zostaną zakupione komputery dla uczniów pierwszych klas gimnazjów.
Leszkiewicz mówił, docelowo chodzi o zakup prawie 500 tys. komputerów, bo tylu jest gimnazjalistach w pierwszych klasach. Na razie jednak rząd kupi komputery tylko dla części z nich. Wyprodukowanie i serwis sprzętu, jak tłumaczył, nie jest żadnym problemem, bo rynek jest bardzo rozbudowany.
- Ważne jest szczegółowe określenie parametrów technicznych, wybór oprogramowania, z jakiego się będzie korzystało, i odpowiednie zabezpieczenie komputerów przed niewłaściwym oprogramowaniem i kradzieżą - podkreślił Leszkiewicz.
- Przygotowywane są ekspertyzy. M.in zespół ekspertów pod kierownictwem pana prof. Macieja Sysko pracuje nad analizą i perspektywami rozwoju rynku nowych technologii i ich wykorzystaniem w procesie nauczania na potrzeby programu +Komputer dla ucznia+. Tej ekspertyzy spodziewamy się w przyszłym tygodniu. Tam m.in. będą sprawy związane z wyborem optymalnego sprzętu, różnych wariantów realizacji programu, przygotowania nauczycieli do realizacji programu - tłumaczył.

POLECAMY

KOMENTARZE