Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Edukacja

Komputery dla ucznów ale tylko niektórych

Sš œrodki na pilotażowy etap programu "Komputer dla ucznia" od wrzeœnia 2009 r. - poinformował podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Leszkiewicz.
Rezerwa celowa przeznaczona na projekt w budżecie na przyszły rok wynosi 25 mln. Za te pienišdze zostanš zakupione komputery dla uczniów pierwszych klas gimnazjów. Leszkiewicz mówił, docelowo chodzi o zakup prawie 500 tys. komputerów, bo tylu jest gimnazjalistach w pierwszych klasach. Na razie jednak rzšd kupi komputery tylko dla częœci z nich. Wyprodukowanie i serwis sprzętu, jak tłumaczył, nie jest żadnym problemem, bo rynek jest bardzo rozbudowany. - Ważne jest szczegółowe okreœlenie parametrów technicznych, wybór oprogramowania, z jakiego się będzie korzystało, i odpowiednie zabezpieczenie komputerów przed niewłaœciwym oprogramowaniem i kradzieżš - podkreœlił Leszkiewicz.
- Przygotowywane sš ekspertyzy. M.in zespół ekspertów pod kierownictwem pana prof. Macieja Sysko pracuje nad analizš i perspektywami rozwoju rynku nowych technologii i ich wykorzystaniem w procesie nauczania na potrzeby programu +Komputer dla ucznia+. Tej ekspertyzy spodziewamy się w przyszłym tygodniu. Tam m.in. będš sprawy zwišzane z wyborem optymalnego sprzętu, różnych wariantów realizacji programu, przygotowania nauczycieli do realizacji programu - tłumaczył.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL