Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rozmaitoœci

Floryda tańsza niż Hiszpania

Floryda
Pixabay
Dla przeciętnej brytyjskiej rodziny wyjazd na wypoczynek na Florydę może okazać się dużo tańszy niż wyprawa do obleganej przez turystów Hiszpanii - zapewnia wyszukiwarka Travelsupermarket
Jak wynika z danych Departamentu Handlu, od stycznia do lipca 2017 roku liczba przyjazdów turystycznych do Stanów Zjednoczonych spadła o 4 procent. Częœć analityków jest zdania, że powodem tej zmiany jest nieprzyjazna retoryka prezydenta Donalda Trumpa. Przedsiębiorcy z Florydy już zaczęli więc obniżać ceny usług. Porównywarka cen Travelsupermarket przeprowadziła analizę kosztów wycieczki na południe Stanów Zjednoczonych i zestawiała je z cenami zorganizowanymi na podobnych warunkach wycieczkami do Europy. Z danych wynika, że typowa brytyjska rodzina, wybierajšc Florydę zamiast Hiszpanii, może zaoszczędzić nawet tysišc funtów - relacjonuje portal branżowy Travel Weekly. Zdaniem analityków Travelsupermarket tak duża różnica wynika z nałożenia na siebie obniżek na Florydzie i podwyżek w coraz popularniejszej Hiszpanii. Serwis podaje też, że w ostatnim czasie za wczasy nad Morzem Œródziemnym trzeba zapłacić często więcej niż za wypoczynek na Bliskim Wschodzie.
– Wycieczki zorganizowane na Florydę potaniały nawet o 35 procent (porównujšc rok do roku) – mówi Emma Coulthurst z Travelsupermarket. Jej zdaniem Wielka Brytania była zawsze jednym z najważniejszych rynków Ÿródłowych dla Stanów Zjednoczonych, a Floryda, przede wszystkim Orlando, w dużej mierze zależy od turystyki i nie może pozwolić sobie na rezygnację z zagranicznych goœci. Właœnie dlatego hotelarze, touroperatorzy i linie lotnicze znaczšco obniżajš ceny, by odzyskać turystów. Travelsupermarket przeanalizował ceny pakietów siedmiodniowych dla czteroosobowej rodziny z dziećmi w wieku szkolnym w czasie ferii przypadajšcych na koniec maja. Koszty wycieczki na Florydę były porównywane z wyjazdami do krajów zachodniej częœci regionu Morza Œródziemnego, Wysp Kanaryjskich i Bliskiego Wschodu.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL