Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

UIA połšczy Kraków z Kijowem

archiwum prywatne, Kinga Popiołek kip Kinga Popiołek
Ukraine International Airlines, największy ukraiński przewoŸnik lotniczy, uruchomi bezpoœrednie połšczenie pomiędzy Krakowem a Kijowem
Pierwszy lot z Krakowa do Kijowa planowany jest na 26 grudnia. UIA skorzysta z 48-miejscowego samolotu typu Embraer 145, wypożyczonego od ukraińskiej linii WindRose. Samolot ma 3 miejsca w klasie biznesowej i 45 miejsc w klasie ekonomicznej. Połšczenie będzie wykonywane codziennie w następujšcym rozkładzie: Podróżujšcy z Małopolski, oprócz bezpoœredniego połšczenia do Kijowa, zyskajš możliwoœć skorzystania z oferty przelotu z krótkim transferem do innych miast na Ukrainie: Chersonia, Charkowa, Czerniowców, Dniepru, Iwano-Frankiwska, Lwowa, Odessy i Zaporoża. Dzięki UIA turyœci z Krakowa zyskajš też możliwoœć przelotu do Kolombo na Sri Lance (we wtorki i pištki), Nowego Jorku w USA (codziennie) i Pekinu (codziennie, bez czwartków i sobót). Zainteresowanych przelotem na Kaukaz, może ucieszyć zaœ możliwoœć przesiadki do Erywania czy Tbilisi. Od sezonu letniego w siatce przewoŸnika pojawi się także Delhi (Indie), Kair (Egipt) i Toronto (Kanada).
Od marca 2018 roku UIA zacznie używać boeinga 777-200, który będzie wykorzystywany na połšczeniach z Kijowa do Nowego Jorku, Tel Awiwu i Pekinu. Cena inauguracyjna na przeloty z Krakowa do Kijowa (tam i z powrotem) to 414 złotych, jeœli bilet jest kupiony bezpoœrednio na stronie przewoŸnika. Flota UIA składa się z 42 samolotów, czterech długodystansowych boeingów 767-300ER, 25 samolotów œredniego zasięgu, boeingów 737NG, oœmiu boeingów 737 classic (łšcznie z jednym frachtowym 737-300SF) i pięciu embraerów E190. Macierzystym portem lotniczym UIA jest międzynarodowe lotnisko Kijów Borispol.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL