Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Emirates zamawia 40 dreamlinerów

materiały prasowe
Podczas targów Dubai Airshow 2017 Emirates złożył warte 15,1 miliarda dolarów zamówienie na 40 boeingów 787-10 dreamlinerów
Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes Grupy Emirates, podpisał umowę z prezesem firmy Boeing Commercial Airplanes Kevinem McAllisterem podczas pierwszego dnia wystawy Dubai Airshow 2017. – Dostawy w ramach dzisiejszego zamówienia Emirates rozpocznš się w 2022 roku i będš kontynuowane jeszcze w latach 30. Częœć z nich zastšpi starsze maszyny, dzięki czemu utrzymamy młodš i wydajnš flotę, a inne umożliwiš dalszy rozwój naszej oferty kierunków. Boeing 787 stanowi znakomite uzupełnienie boeingów 777 i airbusów A380, zapewniajšc nam większš elastycznoœć przy obsłudze różnych kierunków w miarę rozszerzania naszej globalnej siatki połšczeń – mówi cytowany w komunikacie prasowym Al Maktoum. – Strategia Emirates zawsze polegała na inwestowaniu w najnowoczeœniejsze i najwydajniejsze samoloty, a dzisiejsze zamówienia to potwierdzajš. Œwiadczš one ponadto o naszej wierze w przyszłoœć lotnictwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i całym regionie – dodaje. – Bardzo nas cieszy, że linie Emirates postawiły oprzeć przyszły rozwój swojej floty i działalnoœci na samolotach Boeing 787-10 Dreamliner. To samolot, który wyznaczy nowe standardy w zakresie wydajnoœci operacyjnej w lotnictwie komercyjnym, gdy wejdzie do służby w przyszłym roku. Wybór dreamlinera przez Emirates stanowi kolejny etap naszej wieloletniej współpracy i pozwoli na utrzymanie wielu miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Kevin McAllister, prezes Boeing Commercial Airplanes.
Obecnie linie Emirates oceniajš silniki dostępne w zamówieniu. Umowa przewiduje możliwoœć konwersji samolotów do modelu 787-9, dajšc liniom Emirates większš swobodę dostosowania ich do przyszłych potrzeb zwišzanych z rozwojem floty i siatki połšczeń. Dreamlinery Emirates zostanš dostarczone w konfiguracjach dwu- i trzyklasowych. W zależnoœci od wersji będš mogły przewieŸć maksymalnie od 240 do 330 pasażerów. Dostawy zostanš podzielone na kilka etapów i rozpocznš się w 2022 roku. Linie Emirates przypominajš, że znaczšco wpływajš na zatrudnienie w amerykańskiej branży lotniczej. Stosujšc mnożnik zatrudnienia opracowany przez Departament Handlu Stanów Zjednoczonych (każdy miliard dolarów eksportu lotniczego pozwala stworzyć lub utrzymać 5 200 miejsc pracy w USA), można obliczyć, że nowe zamówienie przyczyni się do powstania lub utrzymania ponad 78 tysięcy miejsc pracy w przemyœle lotniczym Stanów Zjednoczonych – nie tylko w zakładach Boeinga, ale także u innych amerykańskich dostawców. Wczeœniej, podczas targów Dubai Air Show 2013, linie Emirates kupiły 150 boeingów 777X wyposażonych w silniki GE9X, których dostawa rozpocznie się w 2020 roku. Emirates i Boeing współpracujš ze sobš od dziesięcioleci. PrzewoŸnik dysponuje największš flotš boeingów 777 na œwiecie, która liczy obecnie 165 maszyn. Uwzględniajšc nowš umowę, liczba szerokokadłubowych boeingów zamówionych przez linie Emirates wzrosła do 204 sztuk.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL