Volkswagen prognozuje wzrost sprzedaży swoich aut w Chinach o 6 proc.

aktualizacja: 16.02.2016, 12:47
Foto: Bloomberg

Po spadku sprzedaży w 2015 roku niemiecki koncern motoryzacyjny liczy, że w 2016 znów zwiększy sprzedaż w Chinach.

REDAKCJA POLECA

Volkswagen prognozuje wzrost sprzedaży na poziomie 6 procent. Chiński rynek to największy, zagraniczny rynek zbytu dla niemieckiego koncernu.

- Jestem optymistą - powiedział mediom Jochem Heizmann prezes chińskiego oddziału VW. Jego zdaniem chiński rynek motoryzacyjny będzie rósł w tym roku, ponieważ wciąż jest potencjał do rozwoju. Po zeszłorocznym spadku o 3,4 proc., dane za styczeń pokazują, że chińscy konsumenci wrócili na zakupy.

Mimo spadku sprzedaży w zeszłym roku, zysk chińskiego oddziału się nie załamał i jest według prezesa "solidny". Dlatego też firma nie zamierza rezygnować z planów inwestycyjnych na ten rok oraz współpracy z chińskim producentem samochodów JAC Motors. VW zamierza zainwestować w Państwie Środka ponad 4 mld euro w tym roku. Koncern chce też zwiększyć zatrudnienie docelowo do 120 tys. osób w 2019 roku. Teraz niemiecka spółka zatrudnia w Chinach 90 tys. pracowników.

Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE