XX Kongres PFRN

aktualizacja: 15.06.2015, 07:00
W XX Kongresie PFRN uczestniczyło ponad 300 osób
W XX Kongresie PFRN uczestniczyło ponad 300 osób
Foto: materiały prasowe

O rozwoju i kondycji rynku usług pośredników i zarządców nieruchomości dyskutowali eksperci podczas XX Kongresu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

W warszawskim spotkaniu wzięło udział ponad 300 osób z Polski i z zagranicy. W czasie dwudniowej konferencji na wykładach i debatach uczestnicy podsumowali ostatnie dwie dekady na rynku nieruchomości i prognozowali jego przyszłość.

– Hasło XX Kongresu PFRN i całego rocznicowego roku brzmiało „Profesjonalni od 20 lat". To zdanie powinno być też mottem usług świadczonych przez pośredników i zarządców nieruchomości, w szczególności po deregulacji zawodów. Stałe podnoszenie kwalifikacji, śledzenie zmian w przepisach prawnych, samokształcenie oraz stosowanie nowych narzędzi są i będą koniecznością – powiedział Leszek A. Hardek, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Prof. Marek Bryx, prorektor Szkoły Głównej Handlowej, kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości SGH, podkreślał, że „dalszy rozkwit sektora nieruchomości, mnogość oraz stopień skomplikowania nowych obszarów działań muszą się wiązać z dalszą profesjonalizacją, edukacją". – Duża w tym rola i wyzwanie również dla organizacji zawodowych – podsumował prof. Bryx.

O nowych szansach dla przedsiębiorców, także tych obecnych na rynku nieruchomości, związanych z zarządzaniem ekonomią w okresie pokryzysowym w UE, mówiła prof. Danuta Hübner, posłanka do Parlamentu Europejskiego.

– Jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się krajów we Wspólnocie, ale to nie powinno usypiać naszej czujności. Jeśli chcemy być konkurencyjni, musimy włożyć dużo pracy w budowanie gospodarki opartej na innowacyjności, a także działać w kierunku pełniejszego uczestnictwa Polski w UE, bo w pojedynkę nawet największe gospodarki niewiele znaczą – powiedziała prof. Danuta Hübner.

Podczas XX Kongresu PFRN nagrodziła m.in. media, które w swoich publikacjach „kładą szczególny nacisk na opisywanie zjawisk na rynku nieruchomości, wyjaśniając jego zawiłości i analizując istniejący stan faktyczny i prawny". W tym roku Nagrodę Medialną Ogólnopolską otrzymali: zespół „Nieruchomości" z działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej" (w kategorii prasa), oraz Biznes.pl – Grupa Onet.pl (w kategorii internet) i TVN24 Biznes i Świat (w kategorii telewizja).

Podczas Kongresu zostały wręczone medale 20-lecia oraz nagrody PFRN, w tym złote odznaki, wyróżnienia oraz nagrody za działalność charytatywną.

Patronat honorowy nad Kongresem objęli: prezydent m.st. Warszawy, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwo Gospodarki, Wojewoda Mazowiecki, marszałek Województwa Mazowieckiego, NBP, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Pracodawcy RP oraz Polski Związek Firm Deweloperskich.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE