Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Opinie z rynku

Gra na czas

Krzysztof Oppenheim, doradca finansowy
Archiwum
A może kurs franka jeszcze trochę spadnie i wtedy frankowicze nie będš latać po mieocie z plakatami o treoci nie zawsze przyjaznej bankom

Nowe propozycje bankowców ogłoszone pod hasłem "pomoc dla frankowców" można ocenić jako "pomaganie przez zagmatwanie".

Pojawiły się obietnice stworzenia jakichœ funduszy, które majš powstać ze œrodków banków, przy czym nadal nie wiadomo, jaki bank i ile miałby wpłacić i kto konkretnie mógłby skorzystać z dopłat.

Przedstawione hasłowo projekty, wydajš się bardzo skomplikowane. Znamienne jest przy tym zapewnienie, że szczegóły projektów majš być dopracowane do końca maja. Ale którego roku - narzuca się pytanie.

To zwykła gra na czas, bo może kurs franka jeszcze trochę spadnie? I wtedy frankowicze wrócš do domów, nie będš latać po mieœcie z plakatami o treœci nie zawsze przyjaznej bankom.

Mamy do czynienia z ucieczkš od odpowiedzialnoœci. Oczywiste jest dla każdego, nawet œrednio orientujšcego się w tematach finansowych człowieka, że sytuacja z 15 stycznia tego roku może się powtarzać. Skoro tak, frankowicze wrócš na ulice, a bankowcy - do tworzenia kolejnych projektów rozwišzania problemu z chwiejnym kursem szwajcarskiej waluty.

Trzeba w bliskim terminie rozbroić tę frankowš bombę, czyli doprowadzić do przewalutowania wszystkich kredytów frankowych na złotówki. Pozostaje tylko pytanie: kiedy ma to nastšpić i po jakim kursie?

ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL