Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Promocja turystyczna

Świnoujście - konkurs na dorożki

Fotorzepa, Dariusz Górajski dariusz górajski
W nadmorskim Świnoujściu w najbliższym sezonie letnim turystów powitać mają odnowione i ujednolicone dorożki oraz dorożkarze w nowych uniformach
Miasto ogłosiło konkurs na projekt renowacji bryczek i wzór ubioru woźnicy. Jak mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus, miasto chce, aby dorożki i dorożkarze były wizytówką Świnoujścia. - Dziś nie wszystkie dorożki wyglądają tak, jakbyśmy chcieli. Projekt renowacji bryczek ma poprawić estetykę dorożek i ujednolicić ich wygląd - wyjaśnia Karelus. Prace konkursowe powinny dotyczyć modernizacji istniejących dorożek wraz z uprzężą i innym wyposażeniem pojazdów. Konkurs obejmuje także zaprojektowanie nowych uniformów dla dorożkarzy w dwóch wersjach, letniej i wiosenno-jesiennej.
Miasto nie określało żadnych warunków stylistyki, w którą należy się wpisać. - Dobrze by było, gdyby projekty nawiązywały do morskiego charakteru miasta, kolorów kojarzonych ze Świnoujściem, czyli białego i niebieskiego, oraz zawierały herb lub logo miasta - sugeruje jednak Karelus. - hcemy, aby jeszcze w tym roku odnowione dorożki i dorożkarze w nowych uniformach wozili turystów po Świnoujściu - dodaje. Dorożki są związane z nadmorskim kurortem od dawna. Jeszcze przed wojną w niemieckim wówczas Świnoujściu woziły letników. Kilka lat temu było ich około 150, teraz pozostało 40. Tak jak dawniej, bryczki to atrakcja turystyczna, największym zainteresowaniem cieszą się u licznie odwiedzających miasto niemieckich turystów. W konkursie może wziąć udział każdy, kto ma ukończonych 16 lat. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 lutego. Na autorów najlepszych pomysłów czekają nagrody pieniężne - zwycięzca otrzyma 2,5 tys. zł. Oceny i wyboru najlepszych prac konkurs dokona komisja złożona m.in. z architektów, plastyków i dorożkarzy. Komisja weźmie pod uwagę m.in. oryginalności pomysłu oraz "wrażenia artystyczne".
Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL