Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Świnoujście - konkurs na dorożki

Fotorzepa, Dariusz Górajski dariusz górajski
W nadmorskim Œwinoujœciu w najbliższym sezonie letnim turystów powitać majš odnowione i ujednolicone dorożki oraz dorożkarze w nowych uniformach
Miasto ogłosiło konkurs na projekt renowacji bryczek i wzór ubioru woŸnicy. Jak mówi rzecznik prezydenta Œwinoujœcia Robert Karelus, miasto chce, aby dorożki i dorożkarze były wizytówkš Œwinoujœcia. - Dziœ nie wszystkie dorożki wyglšdajš tak, jakbyœmy chcieli. Projekt renowacji bryczek ma poprawić estetykę dorożek i ujednolicić ich wyglšd - wyjaœnia Karelus. Prace konkursowe powinny dotyczyć modernizacji istniejšcych dorożek wraz z uprzężš i innym wyposażeniem pojazdów. Konkurs obejmuje także zaprojektowanie nowych uniformów dla dorożkarzy w dwóch wersjach, letniej i wiosenno-jesiennej.
Miasto nie okreœlało żadnych warunków stylistyki, w którš należy się wpisać. - Dobrze by było, gdyby projekty nawišzywały do morskiego charakteru miasta, kolorów kojarzonych ze Œwinoujœciem, czyli białego i niebieskiego, oraz zawierały herb lub logo miasta - sugeruje jednak Karelus. - hcemy, aby jeszcze w tym roku odnowione dorożki i dorożkarze w nowych uniformach wozili turystów po Œwinoujœciu - dodaje. Dorożki sš zwišzane z nadmorskim kurortem od dawna. Jeszcze przed wojnš w niemieckim wówczas Œwinoujœciu woziły letników. Kilka lat temu było ich około 150, teraz pozostało 40. Tak jak dawniej, bryczki to atrakcja turystyczna, największym zainteresowaniem cieszš się u licznie odwiedzajšcych miasto niemieckich turystów. W konkursie może wzišć udział każdy, kto ma ukończonych 16 lat. Zgłoszenia przyjmowane będš do 28 lutego. Na autorów najlepszych pomysłów czekajš nagrody pieniężne - zwycięzca otrzyma 2,5 tys. zł. Oceny i wyboru najlepszych prac konkurs dokona komisja złożona m.in. z architektów, plastyków i dorożkarzy. Komisja weŸmie pod uwagę m.in. oryginalnoœci pomysłu oraz "wrażenia artystyczne".
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL