Jak się pozbyć zaległości za abonament RTV

aktualizacja: 13.07.2013, 08:30
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może rozłożyć dług abonamentowy na...
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może rozłożyć dług abonamentowy na raty
Foto: www.sxc.hu

Tysiące osób dostaje z poczty wezwanie w sprawie zaległego abonamentu. Mają szansę na umorzenie długu

„Otrzymałam pismo z poczty z żądaniem zapłaty 1460 zł zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jestem emerytką i nie mam z czego zapłacić. Czy poczta może zająć moją emeryturę?" – niepokoi się mieszkanka Warszawy.

Takich osób jak nasza czytelniczka jest więcej, szacuje się, że ok. 800 tys. Monit może otrzymać każdy, kto ma zarejestrowany odbiornik na poczcie i nie płacił abonamentu rtv. Poczta może się domagać zaległości za ostatnich pięć lat. Po tym okresie dług się przedawnia.Monit może dostać każdy, kto ma zarejestrowany odbiornik i nie płaci abonamentuSkuteczne dochodzenie należności w trybie egzekucji administracyjnej umożliwił wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 16 marca 2010 r. Stanowi on, że egzekucja administracyjna – zarówno opłaty karnej za używanie niezarejestrowanego odbiornika, jak i należności z tytułu abonamentu – jest dopuszczalna i możliwa na podstawie prawa.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE