Więcej internautów w Polsce

aktualizacja: 12.07.2013, 15:22
Foto: Bloomberg

Jeszcze pod koniec I kwartału NetTrack mówił o 17,3 mln internautów, dziś mamy ich prawie 18 mln. Więcej mamy internautów mobilnych

Obecnie z sieci korzysta w Polsce 59,7 proc. osób, czyli 17,99 mln ludzi. Pod koniec marca analogiczny odsetek wynosił 57,5 proc. – do Internetu wchodziło wtedy 17,3 mln osób).
Więcej mamy internautów mobilnych, których przeprowadzająca badania NetTrack firma MillwardBrown w marcu doliczyła się 5,63 proc., a teraz już 7,5 proc.
Gros internautów korzysta z sieci codziennie lub prawie codziennie (69,4 proc.)albo kilka razy w tygodniu ( 21,3 proc.). Większość wchodzi do sieci z domu (tak deklaruje 96,4 proc.), poza domem z Internetu korzysta 30,9 proc. internautów, a 7,5 proc. używa Internetu z komórki (od operatora lub przez hot spot wifi).
Największy odsetek internautów jest w wieku 25-39 lat (to 40 proc. wszystkich). 28 proc. ma od 40 do 59 lat, 25 proc.: 15-24 lat, a tylko 6 proc. stanowią osoby mające 60 i więcej lat.
Najczęściej korzystamy z witryny Google.pl – przynajmniej raz w miesiącu odwiedziło ją 92,9 proc. internautów. Kolejne były Allegro i Youtube. Pytani o wskazanie znanych witryn internauci także wskazywali przede wszystkim największa wyszukiwarkę świata. Google otrzymało61,7 proc. wskazań. Kolejne w tym rankingu Allegro miało ich 49,4 proc., a Onet: 41,2 proc.
Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE