Warszawa polubiła food trucki

aktualizacja: 26.04.2016, 23:15
Ruch mobilnych jadłodajni rozwija się szybko, ale najlepsze lata ma do...
Ruch mobilnych jadłodajni rozwija się szybko, ale najlepsze lata ma dopiero przed sobą
Foto: EAST NEWS, Bartosz Krupa

Zapowiada się kolejny udany sezon dla mobilnych jadłodajni. Najwięcej w Polsce działa ich w stolicy.

- Popularność jedzenia z food trucków wciąż rośnie – mówi Robert Stańczyk z portalu Food Truck. – Ma to związek z coraz bogatszą ofertą serwowanych przez nie potraw oraz tym, że klienci przekonali się do ich jakości. Dzisiejszym restauracjom na kółkach bliżej do ruchu slow food niż do potraw typu fast food – dodaje.

Zloty przyciągają tłumy

Powód? – Zdecydowana większość food trucków prowadzona jest przez pasjonatów, jakości serwowanych dań naprawdę nie muszą się wstydzić – wyjaśnia Michał Skoczek vel Żorż Ponimirski, założyciel bloga Streetfoodpolska.pl oraz – jak mówi o sobie – fascynat i propagator ulicznego jedzenia. – Food trucki udowadniają, że można w nich zjeść równie smacznie co w restauracji. Często też serwują dania, które w stacjonarnych lokalach są jednym z elementów menu, a u nich urastają do rangi sztuki.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE