Jak walczyć z ucieczką przed podatkami?

aktualizacja: 24.02.2016, 18:03

Mimo lat kryzysu przychody firm i zyski rosną a CIT pozostaje niezmienny. Największy płacą spółki z udziałem Skarbu Państwa. Najniższe dochody podatkowe przynosi handel, gdzie marże są często bardzo niskie. Jak walczyć z opłacaniem podatku przez polskie firmy w innych krajach i czy obniżenie podatków rozwiąże problem? Komentują Piotr Mazurkiewicz i Krzysztof Adam Kowalczyk z "Rzeczpospolitej".

 

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

KOMENTARZ DNIA

POLECAMY

KOMENTARZE