Aktualizacja: 12.09.2016 12:39 Publikacja: 12.09.2016 12:33
Foto: materiały prasowe
W konferencji wzięli udział m.in. prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Chrześcijańskiej Nauki Społecznej (Association Internationale pour l’Enseignement Social Chrétien – AIESC), współorganizatora spotkania, Paweł Dembiński; Bohdan Cywiński, ks. Prof. Piotr Mazurkiewicz z UKSW oraz dominikanin Piotr Krzysztofiak.
Uczestnicy podczas dyskusji wielokrotnie podkreślali, że problemów ekologicznych nie da się rozwiązać bez uwzględnienia szerszego kontekstu. Paweł Dembinski, prezydent AIESC, tłumaczył, że droga ekologii integralnej zaprasza do wyjścia „poza ekologię, a zwłaszcza poza utylitarystyczny materializm”. Ks. profesor Chrysostome Nassis, z Uniwersytetu Arystotelesa, dodał, że trzeba koniecznie wyjść „poza slogany” w dziedzinie ekologii. Z kolei profesor Christos Tsironis dostrzegł w ekologii integralnej „odpowiedź dynamiczną i wielowymiarową, pełną współczucia i odpowiedzialności, na krzyk ziemi i na krzyk ubogich”.
31 maja 2025 r. w Braniewie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne siostry M. Christophory Klomfass i jej 14 towarzyszek – ofiar komunizmu.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
To jest pewna rana na ciele Kościoła, tą raną trzeba się zająć - mówi w rozmowie z RMF FM biskup sosnowiecki Artur Ważny, pytany o sytuację w diecezji sosnowieckiej.
Arcybiskup Stanisław Gądecki będzie piastował urząd metropolity poznańskiego do czasu nominowania jego następcy — poinformowała we wtorek kuria. Taką decyzję podjął papież Franciszek.
– Przychodząc do Sosnowca, wiedziałem, że będę wchodził na pewne miny. I one właśnie wybuchają, ale to nie jest cała prawda o tej diecezji – mówi „Rzeczpospolitej” bp Artur Ważny, ordynariusz diecezji sosnowieckiej, w której ujawniony został właśnie kolejny skandal o podłożu seksualnym. – Niestety, myślę, że takich spraw może być więcej. Chcemy dojść do prawdy i się oczyścić – dodaje.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
W mieszkaniu wikarego w miejscowości Drobin znaleziono ciało mężczyzny. Do czasu wyjaśnienia sprawy duchowny został zawieszony w swoich obowiązkach oraz otrzymał polecenie opuszczenia parafii i zamieszkania poza nią.
31 maja 2025 r. w Braniewie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne siostry M. Christophory Klomfass i jej 14 towarzyszek – ofiar komunizmu.
Często mówi się, że wiara łagodzi lęk przed śmiercią. Z pewnością takie odczucia ma wielu ludzi na świecie, ale zdecydowanie mniej w Skandynawii.
Kard. Kazimierz Nycz i abp Marek Jędraszewski stanęli naprzeciw siebie. Inaczej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, nie poszło wcale o akceptację dla związków jednopłciowych.
Nie demonizujmy Halloween. Gdy do mnie zapukają dziś przebrane dzieci, chętnie dam im cukierki - mówi dr hab. Barbara Strzałkowska, prof. UKSW, od października br. pierwsza w historii kobieta na stanowisku prodziekana Wydziału Teologicznego UKSW.
Ftalan, który jest wielu sztucznych tworzywach, farbach i klejach, ma dramatyczny wpływ na zdrowie i reprodukcję żywych organizmów. Naukowcy odkryli, że powoduje pęknięcia w niciach DNA, co prowadzi nawet do śmierci komórki.
Najnowsze odkrycie naukowców może stanowić przełom w badaniach nad zmianami klimatycznymi. Wynika z niego, że rośliny pochłaniają o 31 proc. więcej dwutlenku węgla niż do tej pory sądzono. Kluczową rolę w tym procesie odgrywają lasy deszczowe. Omówienie wspomnianych badań przynosi magazyn „Nature”.
Według Najwyższej Izby Kontroli, gospodarowanie środkami uzyskanymi ze sprzedaży uprawnień EU ETS było zgodne z przepisami, ale nie chroniło w sposób wystarczający interesów budżetu państwa oraz powiązania poniesionych wydatków z redukcją emisji CO2.
Wbrew opiniom niektórych, stwierdzenie nieważności małżeństwa nie jest przywilejem dla bogatych. Ale nie każdy może je uzyskać, jak przy rozwodzie cywilnym. Proces jest długi, wymaga dowodów i świadków, a sądy kościelne orzekają zgodnie z prawdą – mówi adwokat kościelny Michał Pełka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas