Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Frasyniuk do Kuchcińskiego: W kryminale nie zakazujš spaceru

Fotorzepa, Michał Kolanko
"Nawet w kryminale, stosujšc surowe kary, nie można pozbawić osadzonego prawa do spaceru" - pisze na Twitterze do Marka Kuchcińskiego były działacz antykomunistycznej opozycji Władysław Frasyniuk.

Wpis ma zwišzek z zakazem opuszczania Sejmu, jaki miał wydać dwóm protestujšcym w parlamencie niepełnosprawnym - Jakubowi Hartwichowi i Adrianowi Glince marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

- Niech pan nam nie ogranicza dostępu do powietrza - mówił na konferencji Jakub Hartwich zwracajšc się do Kuchcińskiego. - Ten rzšd ma serce z kamienia - powiedziała jego matka. - Niech przyniosš cegły i tych niepełnosprawnych zamurujš - dodała Iwona Hartwich.

Protestujšcy w Sejmie Kuba Hartwich spotkał się wczoraj przed budynkiem parlamentu z Janinš Ochojskš. - Żałuję, że jej nie wpuszczono. I mi, jako Polakowi, jest wstyd, że polski Sejm stał się takš twierdzš" - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitš.

Czytaj więcej: Jakub Hartwich: Wierzę, że ten mur musi pęknšć

"Nawet w kryminale, stosujšc surowe kary, nie można pozbawić osadzonego prawa do spaceru. Chcecie wprowadzać represje w Sejmie? Zapytajcie klawiszy gdzie sš granice" - zwrócił się dzień póŸniej do Kuchcińskiego Frasyniuk korzystajšc ze swojego konta na Twitterze. 

Protest niepełnosprawnych i ich rodziców w Sejmie trwa już miesišc. Protestujšcy deklarujš, że nie opuszczš Sejmu dopóki nie wpłynš do niego przepisy przyznajšce im œwiadczenie rehabilitacyjne, wypłacane w gotówce, w wysokoœci 500 złotych miesięcznie. Rzšd zamiast tego zaoferował niepełnosprawnym œwiadczenia rzeczowe, wycenione na 520 zł miesięcznie. Protestujšcy odrzucili jednak tę propozycję.

Pierwszy postulat protestujšcych - podwyższenie renty socjalnej - został spełniony.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL