Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

Sšd podtrzymał decyzję. Alfie Evans nie wyjedzie za granicę

AFP
Brytyjski sšd apelacyjny podtrzymał decyzję sšdu niższej instancji. Rodzice dwuletniego Alfiego Evansa nie dostali zgody na wyjazd z synem do Rzymu.

Alfie Evans  podtrzymywane było przy życiu dzięki podłšczeniu do specjalnej aparatury. Dwulatek cierpi na niezidentyfikowanš chorobę neurologicznš. Niezidentyfikowane schorzenie spowodowało zniszczenie 70 procent mózgu chłopca.

W poniedziałek sšd zdecydował, że stan zdrowia nie rokuje poprawy i należy zaprzestać podtrzymywania Alfiego przy życiu. Wczoraj rano chłopiec został odłšczony od respiratora, okazało się jednak, że oddycha samodzielnie. 

Przeciw odłšczeniu chłopca od aparatury byli jego rodzice. Pomoc w tej sprawie zadeklarował szpital we Włoszech. Przyjšć chłopca pod swojš opiekę zadeklarował papieski szpital Dziecištka Jezus w Rzymie. O sprowadzenie Alfiego starała się dyrektor szpitala.

MSZ Włoch w trybie nadzwyczajnym przyznało dziecko 23-miesięcznie obywatelstwo Włoch. Przyznano również specjalny samolot, który miał zabrać dwulatka z Wielkiej Brytanii.

Wczoraj sšd w Manchesterze zdecydował, że dziecko nie może być przewiezione do papieskiego szpitala w Rzymie, gdzie miało mieć zapewnionš opiekę paliatywnš.

Rodzice odwołali się od tej decyzji, jednak dziœ sšd apelacyjny podtrzymał tę decyzję. Oœwiadczenie wydał również szpital Alder Hay w Liverpoolu. Lekarze zapewnili, że dla nich priorytetem jest teraz zapewnienie dziecku opieki, na którš zasługuje. 

ródło: BBC

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL