Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Społeczeństwo

#LemonFaceChallenge zykuje popularność w sieci

AdobeStock
W USA popularnoœć zyskuje wyzwanie, które zwrócić ma uwagę na dzieci zaatakowane przez rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG). W akcję Lemon Face Challenge zaangażowali się internauci i popularni sportowcy.

Dzięki popularnemu kilka lat temu wyzwaniu Ice Bucket Challenge, na walkę ze stwardnieniem rozsianym udało się zebrać ponad 115 milionów. Jak informuje portal noizz.pl, obecnie popularnoœć zyskuje Lemon Face Challenge.

 

Akcja zapoczštkowana została przez 11-letniš Aubreigh Nicholas, u której około rok temu wyryto glejaka. Bliscy dziewczynki postanowili wypromować wyzwanie polegajšce na zjedzeniu cytryny przed kamerš i wrzuceniu filmu z reakcjš do sieci.

Wyzwanie stało się popularne, gdy przyłšczył się do niego trener drużyny futbolu amerykańskiego Alabama Crimson Tide, Nick Saban. Do sieci swoje filmy wrzucili także baseballiœci zespołu LA Dodgers, którzy nominowali do wyzwania kolejne zespoły.

Pienišdze wpłacone na konta fundacji przy okazji Ice Bucket Challenge sprawiły, że udało się odkryć nowy gen powišzany ze stwardnieniem rozsianym. Jeœli akcja nabierze tempa, podobnie może być również w przypadku Lemon Face Challenge.

ródło: noizz.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL