Donald Trump potępił starcia w Charlottesville

aktualizacja: 12.08.2017, 23:37
Foto: AFP

Prezydent Donald Trump potępił starcia na ulicach Charlottesville przy okazji demonstracji białych nacjonalistów. Prezydent Stanów Zjednoczonych oświadczył, że odpowiedzialność za akty przemocy ponoszą „różne strony”.

REDAKCJA POLECA
12.08.2017
Ostre zamieszki w Charlottesville
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Prezydent Donald Trump powiedział, że na bieżąco śledzi wydarzenia w Charlottesville, które określił mianem okropnych. „Potępiamy w najmocniejszych słowach ten nadzwyczajny pokaz nienawiści, nietolerancji i przemocy po różnych stronach” - oświadczył.

Trump wyraził przekonanie, że wydarzenia w Charlottesville są skutkiem głębokich podziałów jakie istnieją w USA od dziesięcioleci. Wezwał do jak najszybszego przywrócenie porządku w mieście.


Starcia w Charlottesville wybuchły, gdy kontrmanifestanci zablokowali przemarsz demonstrantów, z których wielu określa siebie mianem białych nacjonalistów. Protestowali oni przeciwko planom usunięcia z lokalnego parku pomnika generała Konfederacji Roberta Lee. W trakcie zamieszek w tłum kontrmanifestantów wjechał samochód, raniąc 20 osób. Jedna z nich zmarła w szpitalu.

Gubernator stanu Wirginia Terry McAuliffe ogłosił w Charlottesville stan wyjątkowy.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl/ Polskie Radio

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE