Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Służby mundurowe

MON: Już odpowiedzieliśmy na pytania prezydenta

PAP/ Grzegorz Michałowski
Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że odpowiedziało już na pytania prezydenta, które Andrzej Duda wystosował w czwartek. Prezydent domaga się od Antoniego Macierewicza wyjaœnień w sprawie obsady stanowisk attache obrony i prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblšgu.

"Uprzejmie informujemy, że odpowiedzi na przywołane przez częœć mediów pytania Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy skierowane do Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza zostały wysłane 20 marca br." - pisze w komunikacie MON.

"Jednoczeœnie ubolewamy, że media informujšc obszernie o liœcie Pana Prezydenta, nie dały możliwoœci odniesienia się resortowi obrony narodowej do tego materiału przed jego publikacjš." - kończy swój komunikat ministerstwo, które nie opublikowało odpowiedzi do prezydenta.

O sprawie poinformował w poniedziałek TVN24. Prezydent w ostatni czwartek wystosował do szefa MON specjalny list, w którym m.in. wyraża swoje wštpliwoœci co do "utrzymujšcego się od dłuższego czasu braku obsady stanowisk attache obrony w kluczowych państwach Sojuszu". Czytaj więcej na ten temat

Macierewicz nie wyznacza oficerów na stanowiska attaché wojskowych
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL