MON: Już odpowiedzieliśmy na pytania prezydenta

aktualizacja: 21.03.2017, 08:08
Foto: PAP/ Grzegorz Michałowski

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że odpowiedziało już na pytania prezydenta, które Andrzej Duda wystosował w czwartek. Prezydent domaga się od Antoniego Macierewicza wyjaśnień w sprawie obsady stanowisk attache obrony i prac nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu.

REDAKCJA POLECA

"Uprzejmie informujemy, że odpowiedzi na przywołane przez część mediów pytania Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy skierowane do Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza zostały wysłane 20 marca br." - pisze w komunikacie MON.

"Jednocześnie ubolewamy, że media informując obszernie o liście Pana Prezydenta, nie dały możliwości odniesienia się resortowi obrony narodowej do tego materiału przed jego publikacją." - kończy swój komunikat ministerstwo, które nie opublikowało odpowiedzi do prezydenta.

O sprawie poinformował w poniedziałek TVN24. Prezydent w ostatni czwartek wystosował do szefa MON specjalny list, w którym m.in. wyraża swoje wątpliwości co do "utrzymującego się od dłuższego czasu braku obsady stanowisk attache obrony w kluczowych państwach Sojuszu". Czytaj więcej na ten temat

Macierewicz nie wyznacza oficerów na stanowiska attaché wojskowych

POLECAMY

KOMENTARZE