Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 01.03.2017 10:30 Publikacja: 01.03.2017 10:30
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
W zapowiedzi konferencji czytamy: Konstytucja, która została przyjęta przez społeczeństwo w referendum w 1997 r., przyznała władzy sądowniczej szczególną rolę w procesie jej stosowania oraz ochrony. Dlatego żaden sędzia nie może dawać pierwszeństwa ustawie przed rozwiązaniami konstytucyjnymi, a sądy mają obowiązek stosowania prokonstytucyjnej wykładni ustaw. Ponieważ w aktualnej sytuacji coraz częściej pojawiają się pytania dotyczące bezpośredniego stosowania Konstytucji RP przez sądy, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia", Krajowa Rada Sądownictwa, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Polska Akademia Umiejętności – stacja naukowa w Katowicach organizują konferencję: „Sędzia a Konstytucja. Kryzys sądownictwa konstytucyjnego a rozproszona kontrola zgodności prawa z Konstytucją", która rozpocznie się 3 marca 2017 r. o godz. 9.30, w sali koncertowej Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. K. Bochenek (dawne: Górnośląskie Centrum Kultury), Katowice, Pl. Sejmu Śląskiego 2
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Brak właściwego oznakowania skrzyżowania usprawiedliwiał przyjęcie przez kandydata na kierowcę, że to jemu na za...
Rodzina płaci podatek, jeśli nie zgłosi spadku w ciągu pół roku. Rząd chce, aby skarbówka mogła przywracać ten t...
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na wiecu w Rzeszowie zaatakował prof. Andrzeja Zolla za jego wypowiedź dotyczącą r...
Śmierć członka rodziny, który pobierał emeryturę, wiąże się z ustaniem prawa do świadczenia. W związku z tym ZUS...
Testament sporządzony w formie aktu notarialnego jest zaliczany do grupy testamentów zwykłych. Można wskazać w n...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas