PiS pokaże, że PO zostawiło kraj w ruinie

aktualizacja: 25.02.2016, 22:09
PiS pokaże, że PO zostawiło kraj w ruinie
PiS pokaże, że PO zostawiło kraj w ruinie
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Szereg zaniedbań i nieprawidłowości dotyczących polskiej armii, specsłużb, wykorzystania środków unijnych oraz sieć układów ma pokazać wielki audyt przygotowany przez PiS.

REDAKCJA POLECA

Raport otwarcia, będący podsumowaniem ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej, leży już na biurku premier Beaty Szydło. Według informacji „Rzeczpospolitej" wyłania się z niego ponury, a momentami przestępczy obraz Polski z czasów rządów koalicji PO–PSL.

– Pokażemy Polakom, w jakim stanie przejęliśmy kraj i jakie karygodne zaniedbania popełniła, niekiedy celowo, poprzednia ekipa – zapowiada w rozmowie z nami osoba z otoczenia szefowej rządu.

Jak podkreśla, audyt ma pokazać prawdziwy stan państwa, który „mówiąc wprost, jest bardzo zły, by nie powiedzieć katastrofalny".

– Nie myliliśmy się, twierdząc w kampanii, że w wielu dziedzinach Polska jest w kompletnej ruinie. Ten audyt to potwierdził. Zaniedbania widać w armii, służbach specjalnych i roztrwonionych pieniądzach na inwestycje – zaznacza jeden z czołowych polityków w rządzie PiS.

Podsumowania rządów poprzedników zrobiły wszystkie ministerstwa. Początkowo PiS zamierzało zaprezentować raport w piątek podczas podsumowania stu dni swoich rządów, ale ze względu na medialne zamieszanie, wynikające m.in. z ujawnienia dokumentów znalezionych w domu Czesława Kiszczaka, odłożono to w czasie.

KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE