Rankingi

Ranking firm doradztwa podatkowego 2017 - Doceniliśmy silne zespoły i ich sukcesy

123rf
W 11. edycji rankingu prezentujemy największe i najbardziej dochodowe firmy. Po raz drugi nagrodziliśmy też ciekawe innowacje, wygrane sprawy sądowe i transakcje.

To już kolejna edycja naszego rankingu. Podstawowe kryteria pozostają bez zmian: jest to liczba zatrudnianych doradców podatkowych oraz wysokość przychodów.

Największe firmy według liczby doradców podatkowych ( pierwsza "10")

Do udziału w konkursie zaprosiliśmy podmioty zatrudniające co najmniej dwie osoby, wpisane na listę doradców podatkowych. Liczył się stan na dzień wypełniania ankiet. Nie uwzględniliśmy osób współpracujących z daną firmą okazjonalnie ani tych, które współpracując, mogą wykonywać czynności doradztwa pod własnym szyldem.

 

Określając kryterium przychodów, poprosiliśmy uczestników o podanie wpływów z czynności doradztwa rozumianych głównie jako udzielanie porad i wyjaśnień, sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych oraz występowanie w sprawach podatkowych przed organami podatkowymi i sądami. Wykluczyliśmy z tej kategorii działalność wydawniczą, edukacyjną, prowadzenie ksiąg rachunkowych i innych ewidencji, doradztwo kadrowo-płacowe, prawne, finansowe i księgowe.

Przedstawiliśmy też zestawienie wzrostów i spadków przychodów odnotowanych przez firmy w 2016 r. w porównaniu z rokiem poprzednim. Pokazaliśmy również, jak kształtuje się konkurencja na rynku doradztwa w poszczególnych regionach Polski.

Po raz drugi przyznaliśmy wyróżnienia za prestiżowe sukcesy, które uczestnicy rankingu odnieśli w trzech kategoriach: transakcji, wygranych przed sądem oraz innowacji.

Uczestnicy rankingu mogli się pochwalić najważniejszymi klientami. Po raz trzeci zapytaliśmy też o liczbę klientów notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zestawienie przygotowała dla nas Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet".

Rekomendacje - najlepsi specjaliści

Tradycyjnie wyłoniliśmy też najlepszych specjalistów w poszczególnych dziedzinach prawa podatkowego. Zwyciężyły osoby, które zebrały najwięcej głosów ze strony konkurencji. Doradcy mogli bowiem wskazać tylko kolegów zatrudnionych w innych firmach.

Doceniliśmy najlepszą firmę świadczącą doradztwo podatkowe pro bono na rzecz potrzebujących.

Po raz pierwszy przyznaliśmy wyróżnienia za edukację podatkową (czyli zaangażowanie w przygotowywanie specjalistycznych raportów oraz opracowań.

Pełne wyniki Rankingu firm doradztwa podatkowego 2017 - tabele ze wszystkimi kategoriami rankingu - w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" oraz na stronie prawo.rp.pl.

Wyniki Rankingu - tabele rankingowe

Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL