Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Platforma Obywatelska

Cezary Tomczyk: Donald Tusk to uosobienie sukcesu

rp.pl
- Byłem na Dworcu Centralnym, by przywitać starego przyjaciela. Podziwiam Donalda Tuska jako polityka, powinniœmy być z niego dumni - powiedział w programie RZECZoPOLITYCE Cezary Tomczyk.

Czy powinna powstać komisja œledcza do zbadania sytuacji w MON? - Platforma Obywatelska złożyła wniosek o to, by powołać komisję w zakresie przetargu o œmigłowce. Posłowie PiS-u odrzucili wniosek PO o powołanie zespołów kontrolnych, które mogłyby zbadania, co się dzieje w ministerstwie. Sytuacja jest wyjštkowa - powiedział Cezary Tomczyk.

 

- Wokół Antoniego Macierewicza jest wiele osób o dziwnych powišzaniach. Z drugiej strony mamy coœ, co kiedyœ nazywano partactwem. To co się od 17 miesięcy dzieje w MON to spektakularne klęski, które sš przeplatane chaosem i brakiem doœwiadczenia - dodał poseł PO.

Jacek Nizinkiewicz zapytał również o powitanie Donalda Tuska na Dworcu Centralnym w Warszawie. - Byłem na dworcu. Byłem, by przywitać starego przyjaciela. Podziwiam go jako polityka, powinniœmy być z niego dumni - powiedział Tomczyk. - Jeœli będę wiedział, że Tusk przyjeżdża na kolejne przesłuchanie i będę widział, że jest to przesłuchanie wybitnie polityczne, to zrobię wszystko, by tam z nim być - dodał.

Oczekiwanie na Donalda Tuska nie pokazuje słaboœci PO pod kierownictwem Grzegorza Schetyny? - Absolutnie nie. Grzegorz Schetyna w ostatnim czasie przejechał pół Europy, by wspierać Donalda Tuska. Wspierał go wczeœniej, podobnie jak cała Platforma Obywatelska. Dziœ Tusk nie odgrywa roli w polskiej polityce. Chciałbym żeby za 3 lata pełnił rolę prezydenta. Szef Rady Europejskiej uosabia sukces w polityce. Wystarczy spojrzeć w jego CV - powiedział Tomczyk.

Czy Prawo i Sprawiedliwoœć wsadzi Donalda Tuska za kratki? - Mam nadzieję, że prędzej dojdzie do wsadzenia Antoniego Macierewicza z szkodzenie polskiej armii. Mam nadzieję, że Macierewicz wkrótce przestanie być szefem MON. Dostaliœmy już zapewnienie od posła Jakubiaka, że będzie namawiał Kukiz'15, by głosowali za poparciem naszego wniosku o odwołanie ministra obrony narodowej - mówił poseł PO.

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL