Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nienarodzone dziecko może zdecydować o prawie do lokalu

Fotolia.com
Spełnienie przesłanek do przyznania pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego ocenia się na dzień mianowania funkcjonariusza do służby stałej.

- Rodzina funkcjonariusza Służby Więziennej w dniu jego mianowania do służby stałej składała się z trzech osób (jego samego, jego żony i córki). Przy czym żona znajdowała się w trzecim trymestrze cišży. Funkcjonariusz razem z rodzinš mieszkali wówczas w lokalu o powierzchni 25.3 m2. Kiedy po kilku latach małżonkowie nabyli prawo użytkowania wieczystego wraz z budynkiem mieszkalnym w stanie surowym zamkniętym, funkcjonariusz złożył wniosek o udzielenia mu pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Jednak zakład karny uznał, że taka pomoc mu nie przysługuje. Powód: w dniu mianowania miał zaspokojone potrzeby mieszkaniowe. Czy fakt, że w dniu tym żona funkcjonariusza była w cišży ma jakieœ znaczenie?

Funkcjonariuszowi SW, w służbie stałej przysługuje prawo do lokalu mieszkalnego w miejscowoœci, w której stale pełni służbę, lub w miejscowoœci pobliskiej. Prawo to może być zrealizowane albo przez przydział lokalu albo przez przyznanie pomocy ...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL