Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Korespondent TVP rezygnuje. "Tuba propagandy"

Budynek TVP przy ul. Woronicza w Warszawie
Fotorzepa, Rafał Guz
Piotr Moszyński, wieloletni korespondent TVP, odmówił dalszej współpracy z telewizjš. "Nie mam ochoty współpracować z tubš propagandowš jednej partii" - tłumaczy.

Moszyński wysłał do szefa TAI Mariusza Pilisa odpowiedŸ w sprawie podpisania umowy. Treœć wiadomoœci opublikował na swoim Facebooku. 

"Przyszedł czas, by podziękować za współpracę i poprosić, by kierowana przez Pana placówka więcej jej nie nawišzywała. Istotnie, nie widzę możliwoœci pojawiania się na antenie telewizji, która nie przestrzega podstawowych zasad zawodu dziennikarskiego i pozbywa się pracowników, którzy próbujš się do tych zasad stosować wbrew naciskom przełożonych."- napisał dziennikarz.

Moszyński nawišzuje do zwolnienia wydawców TVP Info, którzy chcieli relacjonować demonstrację KOD-u. Z pracš pożegnały się: Izabela Leœkiewicz, Magdalena Siemištkowska i Małgorzata Serafin. Czytaj więcej

"Krótko mówišc, nie mam ochoty współpracować z tubš propagandowš jednej partii, w dodatku - nawet jak na tubę - kierowanš tak niezręcznie i niefachowo." - tłumaczy dalej.

"W tych okolicznoœciach nie mogę niestety zakończyć listu życzeniami powodzenia. Proszę pozwolić, że zastšpię je życzeniami rychłego powrotu telewizji TVP Info do standardów europejskich. Wtedy moja współpraca z niš będzie znowu możliwa." - kończy Moszyński.

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL