Korespondent TVP rezygnuje. "Tuba propagandy"

aktualizacja: 15.03.2016, 23:10
Budynek TVP przy ul. Woronicza w Warszawie
Budynek TVP przy ul. Woronicza w Warszawie
Foto: Fotorzepa, Rafał Guz

Piotr Moszyński, wieloletni korespondent TVP, odmówił dalszej współpracy z telewizją. "Nie mam ochoty współpracować z tubą propagandową jednej partii" - tłumaczy.

REDAKCJA POLECA

Moszyński wysłał do szefa TAI Mariusza Pilisa odpowiedź w sprawie podpisania umowy. Treść wiadomości opublikował na swoim Facebooku. 

"Przyszedł czas, by podziękować za współpracę i poprosić, by kierowana przez Pana placówka więcej jej nie nawiązywała. Istotnie, nie widzę możliwości pojawiania się na antenie telewizji, która nie przestrzega podstawowych zasad zawodu dziennikarskiego i pozbywa się pracowników, którzy próbują się do tych zasad stosować wbrew naciskom przełożonych."- napisał dziennikarz.

Moszyński nawiązuje do zwolnienia wydawców TVP Info, którzy chcieli relacjonować demonstrację KOD-u. Z pracą pożegnały się: Izabela Leśkiewicz, Magdalena Siemiątkowska i Małgorzata Serafin. Czytaj więcej

"Krótko mówiąc, nie mam ochoty współpracować z tubą propagandową jednej partii, w dodatku - nawet jak na tubę - kierowaną tak niezręcznie i niefachowo." - tłumaczy dalej.

"W tych okolicznościach nie mogę niestety zakończyć listu życzeniami powodzenia. Proszę pozwolić, że zastąpię je życzeniami rychłego powrotu telewizji TVP Info do standardów europejskich. Wtedy moja współpraca z nią będzie znowu możliwa." - kończy Moszyński.

 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE