Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Boeing-Embraer: nadal bez przełomu

Bloomberg
Embraer, rzšd Brazylii i Boeing rozmawiajš nadal o możliwym połšczeniu obu firm - powiedział jeden z szefów Embraera, ale w dalszym cišgu nie rozwišzano kluczowych kwestii i ceny tego partnerstwa — dodał przedstawiciel Boeinga

Prezes działu samolotów cywilnych brazylijskiej firmy, John Slattery powiedział na konferencji prasowej w Singapurze, że Embraer nie otrzymał jeszcze propozycji od Boeinga. — Jedynym powodem kontynuowania rozmów przez zainteresowane strony jest sprecyzowanie struktury, która mogłaby zadziałać — dodał.

Brazylijski dziennik ujawnił wczeœniej, że koncern przedstawił rzšdowi plan przejęcia do 90 proc. w nowej spółce, w której znalazłby się dział cywilny Embraera.

Brazylijska firma była stronš, która ucierpiała na sporze handlowym Boeinga z Bombardierem, jej bezpoœrednim rywalem w segmencie samolotów regionalnych. Złożyła więc skargę do WTO — poinformował Slattery. — Bombardier otrzymał bezprawne subwencje od rzšdu federalnego i władz prowincji Quebec. Ponadto sprzedał poniżej kosztów samolotu na rynek Ameryki Płn. — powiedział.

Z kolei wiceprezes Boeinga ds. informowania, Phil Musser powiedział agencji Reutera, na marginesie salonu lotniczego, że „nasze rozmowy postępujš w konstruktywny sposób., ale pozostajš jeszcze kluczowe kwestie. W komunikacie o naszych wynikach wskazaliœmy, że jest to kombinacja korzystna dla wszystka, ale nie jest to coœ, co Boeing musi zrobić. Ostateczne warunki i cena muszš zapewnić najlepszš wartoœć naszym klientom i inwestorom, a krajom stworzyć optymalnš platformę sukcesu".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL