Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koœciół

Ks. Lemański krytykuje „Różaniec do granic”

Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0/Franciszek Vetulani
Ks. Wojciech Lemański skrytykował uczestników akcji "Różaniec do granic". "Pan im odpowie - IdŸcie precz, bo byłem przybyszem, a nie przyjęliœcie Mnie. I będzie płacz i zgrzytanie zębów" - napisał.

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy "Różaniec Do Granic" w œwięto Matki Bożej Różańcowej w 320 koœciołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski została podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego œwiata. Uczestnicy zgromadzili się w koœciołach o godz. 10.30, tam wysłuchali konferencji, uczestniczyli we mszy œw. o godz. 11 i adoracji Najœwiętszego Sakramentu. Następnie przeszli lub przejechali do wyznaczonych "stref modlitwy" - było ich ok. 4 tys. - w których o godz. 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa.

Wydarzenie skomentował na Facebooku suspendowany ks. Wojciech Lemański. "Znamy z niedalekiej przecież historii wiece masowego poparcie dla ludzi, których dziœ chcielibyœmy zapomnieć. Wypełnione place, tłumy wzdłuż ulic. Po dzisiejszym dniu do tamtych obrazów historia dołšczy zdjęcia setek tysięcy Polaków modlšcych się na plażach, lotniskach, ulicach, wzdłuż granic - napisał.

"Co ich wyprowadziło z ich koœciołów, kapliczek przydrożnych, z ich katedr i bazylik? Czyżby jakaœ zaraza, nawałnica, horda zbrojna zagrażała ich domom, warsztatom pracy, szkołom czy przedszkolom? Zapytajcie tych ludzi, po co poszli na te granice. Poszli przyzywać Imienia bożego, wzywać orędownictwa Matki Jezusa przeciw... uchodŸcom, szukajšcym pomocy, schronienia, dachu nad głowš" - czytamy dalej.

Gdy papież Franciszek poprosił o przygotowanie w ich parafiach domu dla jednej choćby rodziny uchodŸców - udawali, że nie słyszš. Gdy ostatnio prosił, by modlili się za tych biednych ludzi, to w katolickiej Polsce można było te rozmodlone koœcioły policzyć na palcach. A dziœ, jak Polska długa i szeroka idš z różańcem w ręku pokazać œwiatu - ile jest warta wiara Polaków. Ale przyjdzie dzień. I powiedzš w ów dzień - Panie, Panie, czyż nie modliliœmy się na różańcu z naszymi księżmi, z naszymi biskupami na granicach? A Pan im odpowie - IdŸcie precz, bo byłem przybyszem, a nie przyjęliœcie Mnie. I będzie płacz i zgrzytanie zębów" - kończy ks. Lemański.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL