Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koœciół

Petycja do papieża. Piszš o Rydzyku

O. Tadeusz Rydzyk
Fotorzepa, Jerzy Dudek
W internecie trwa zbiórka podpisów pod petycjš w sprawie politycznej działalnoœci o. Tadeusza Rydzyka. Internauci apelujš do papieża Franciszka.

"Zwracamy się z proœbš o ukrócenie działalnoœci politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji" - czytamy na stronie. Do tej pory pod petycjš podpisało się ponad 24 tysišce osób. Organizatorzy liczš na 100 tysięcy podpisów.

"Tadeusz Rydzyk, zakonnik używajšcy katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występujšcej w polskim Koœciele Katolickim" - tłumaczy organizator petycji.

"Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. Politycy wspierajš finansowo (z budżetu państwa) jego inwestycje, które na ogół nie majš nic wspólnego z religiš, a on popiera ich w swoim radiu i telewizji. Pomimo złożonych œlubów ubóstwa znalazł się wœród pierwszej setki najbogatszych Polaków. Czy taka obłuda jest w zgodzie z wartoœciami chrzeœcijańskimi? Maksyma Radia Maryja, które kontroluje Tadeusz Rydzyk, brzmi „Katolicki głos w Twoim domu”. Jest to głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiœci. Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych. Nam, podpisanym pod tš petycjš, nie wydaje się to zgodne z ideami chrzeœcijańskimi ani zasadami humanizmu i zwykłej przyzwoitoœci" - czytamy dalej.

Organizator zbiórki uważa, że księża w Polsce bojš się w milczeniu akceptujš postawę o. Rydzyka. "Sprawiajš wrażenie jakby strach przed jego potęgš medialnš i politycznš był silniejszy niż przywišzanie do zasad elementarnej przyzwoitoœci".

"Mamy nadzieję, że głowa Koœcioła Katolickiego, tak jak my, brzydzi się: obłudš, rasizmem, sianiem niezgody i traktowaniem religii jak biznesu. Jeszcze raz zwracamy się z proœbš o ukrócenie działalnoœci politycznej Tadeusza Rydzyka i przywrócenie kontrolowanym przez niego mediom charakteru religijnego".

Więcej

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL